| Stefaniahruhlaw a întrebat:

Cand o persoană plange dupa partenerul/partenera sa, pentru a ramane in aceeasi relatie, o considerati ca fiind fricoasa sau faptul ca intr-adevar iubeste acea persoana cu adevarat? Credeti ca acea persoana s-ar putea schimba de-a lungul relatiei sau ar ramane la fel de atasata ca la inceput?

Răspuns Câştigător
| Ely1234567 a răspuns:

Dacă iubești cu adevărat atunci da mai plângi. Dar dacă cealaltă persoana nu te mai iubește nu rezolvi nimic cu plânsul doar te dovedești demna de mila nu poți tine forțat pe cineva lângă tine

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i fricoasa, ci manipulatoare si perversa, ca incearca prin toate mijloacele, sa tina pe cineva langa ea, cu forta.
Nu, o asemenea persoana nu se poate schimba niciodata, se va preface ca s-a schimbat, dar nu se va schimba, pentru ca oamenii nu se schimba, doar isi ascund adevaratele sentimente, acte, gesturi, nemultumiri, pana se simt din nou bine si increzatori pe ei, si iar isi arata micile manipulari si tricuri, ca sa obtina ceea ce vor.

| Stefaniahruhlaw explică (pentru Violleta2022):

Inteleg,dar acea persoana a plans pentru a nu isi pierde persoana dragă care o iubeste

| darrio2007 a răspuns (pentru Stefaniahruhlaw):

Degeaba plange daca cealalta persoana nu-l iubeste. Plansul nu rezolva nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stefaniahruhlaw):

Dragoste cu sila nu se poate face!
Iar daca unul din partneri a decis ca vrea sa se desparta, este pentru ca nu mai are sentimente pentru partenera/partnerul sau sau si-a gasit o alta persoana de care s-a indragostit si vrea sa fie liber, pentru cealalta.
Faptul ca celalat plange si insista poate fii pentru ca are inca sentimente pentru acea persoana si partial pentru a convinge si manipula acea persoana, sa nu renunte la ea.
Unii din disperarea, apeleaza la dramatizari si amenintari, fiindca nu suporta ideea sa fie abandonati, incearcand sa manipuleze situatia, in favoarea lor.
Un om matur nu se comporta asa, indiferent cat sufera, se retrage acasa si plange in liniste, fara sa faca teatru, fara sa urle si sa roage, fara sa manipuleze si fara sa insiste sa ramana intr-o relatie, unde stie ca nu mai are ce cauta, ca nu-i iubita.

| Sofer a răspuns:

Dacă iubești pe cineva. Mai plângi după persoana aia.