| XYnaXLy a întrebat:

Deci va rog din inima sa ma ajutati,dar fara insulte, daca vreti sa insultati abtineti.va! Eu sunt o persoana mai fraiera ca sa spun asa,adica pun la suflet orice vorba rea. Deci toata lumea ma insulta, ma injura de morti ma scuipa fara motiv datorita faptului ca sunt urata. Din spalacita si buboasa nu ma mai scot si ma doare. Am schimbat de 3 ori scolile sa nu mai fiu insultata dar ce rost? La liceu mi.e frica tare ca sunt copii si mai mari 16 17 sau 18 straight face (eu sunt a 8 a) In fine plang in fiecare zi si ii spun mamei si ea zice ca suny imvidiosi dar nu e asa. Asa ca am sa va dau facebook ul meu sa imi spuneti ce sa schimb la aspectul fizic (par, machiaj) eu nu ma machiez... ca sa rezolv odata problema asta. Ca pe copii nu ii intereseaza interiorul ci exteriorul mai ales pe pensate si baieti cu creasta mare (ca sa spun asa) Nu suport insultele. Deci uitati fb: https://m.facebook.com/? _rdr#!/yasmina. wooz.7 Ei bine ce schimbari sa fac va rog frumos acum plang cand scriu. Pe strada,in tramvai trebuie sa treaca un grup de copii sau fete fitoase baieti frumosi sa ma insulte. Nu imi spuneti:,,Plateste.i cu aceeasi moneda" sau :,, Nu puneti la suflet" Vreau sa imi spuneti ce schimbari sa fac. Urat nu ma comport cu nimeni si diriga mi-a spus ca sunt prea buna cu ei si nu e bn. Dar nu conteaza. Ce schimbari sa fac. Funda crying

1 răspuns:
| Aliaaa a răspuns:

E greu prin ce treci Si eu am trecut prin asta.Link-ul pe care mi l-ai dat nu merge, asa ca nu stiu cum arati.E ok, esti chiar pe a varsta la care majoritatea fetelor incep sa se machieze.Invata sa te machiezi (cauta tutoriale pe internet sau cere ajutorul unei prietene.Inceraca sa iti ingrijesti fata (penseaza-te, foloses-te masti atunci cand iri apar cosuri, spala-te pe fat de 2 ori pe zi cu un sapun special etc).Iti sugerz sa incerci sa te schimbi acum, iar, apoi, sa te transferi din nou, ca sa iti poti face o reputatie mai buna.
Poate ca nu te poti baga imediat in gasca popularilor, care de obicei, se cunos de mici copii si nu-i baga pe ceilalti in seama, dar incearca sa iti faci cativa prieteni, chiar daca nu dintre cei populari.
Si nu uita dupa inca 4 ani de liceu, se va termina