| RedBullX a întrebat:

Buna seara in primul rand ...
Sa incepem .
Acum cateva zile stateam in pat pe o parte incercand sa adorm. Dintr-o data , am simtit niste "valuri", nustiu sa ma exprim prin cap si deodata nu mai ma puteam misca , nu mai puteam vorbii, nimic.M am panicat pentru cateva secunde dar dupa am fost chill pentru ca stiam ca va dura cateva secunde,simteam asta.Am citit pe internet ca in momentele astea vezi o femeie batrana care vine spre tine O.o mda ciudat bine ca nu am vazut ca eram cu fata spre spatele lui fratemiu,dar am auzit niste pasi . Senzatia asta a durat vreo 3-4 minute in care incercam sa ma misc sa ma trezesc , sa tip(asta imi venea sa fac in momentele alea ) la fratimiu sa ma miste sa ma trezesc ._. .
Hmmm. Cam atat >< voi ce ziceti ca este ?

8 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Daca ne referim la lumea spirituala este posibil sa fi fost un spirit sau o entitate ramasa in casa, si ar trebui sa chemi un preot sa o sfinteasca. Dupa care sa treci si pe la medic pentru un consult, ca sa fii sigur.

Succes!

| drhotzu a răspuns:

Ok! ai o imaginatie destul de bogata, problema ta este pur psihologica, faptul ca ai citit in prealabil despre o situatie asemanatoare este cu atat mai edificatoare. deci data viitoare cand se intampla treaba asta: incearca sa te gandesti nu ca vine o baba catre tine ci ca vine o fata frumoasa!

| AngelOfNight a răspuns:

Deci fi atenta! Ce i s-a intamplat mi se pare destul de serios DAR daca evenimentul nu se repeta atunci eu iti propun sa il uiti happy cel mai bine.
Daca evenimentul se repeta atunci iti propun sa incerci sa 'protejezi' din punct de vedere spiritual ca spiritul sa nu poate sa intre in camera. Asta sau te poti proteja pe tine... cum? ei bine desi suna poate ciudat daca ai o cruce de la biserica/manastire care este sfintita ai putea sa dormi cu ea la gat.
Daca tot se repeta apeleaza la un exorcist (nu la preot sa sfinteasca locul pentru ca asta e posibil doar sa enerveze spiritul )
Daca totusi nu se repeta inseamna ca spiritul era doar in trecere (ce? si spiritele se mai plimba) si nu ai de ce sa-ti faci griji.

| alexmyhay95 a răspuns:

Mdaaaa
1. ori ereai moarta de beata
2. ai consumat ceva verdeta
3. tio fi dat fratito ceva sa bei ca sa isi faca treabawinking
4. a fost doar un vis (se intampla deseori sa visezi ca esti imobilizat eu visez ca, cad)
alege tu raspunsu

| RedBullX explică (pentru alexmyhay95):

Nu am consumat absolut nimic straight face

| bluecarrot a răspuns:

Ah am avut si eu ceva de genu.Pur si simplu creierul tau e pe sleep mode desi u esti treaz.Eu credeam ca am ceva pe creier si am paralizat si strigam la ai mei dupa ajutorlaughing. Adevarul e ca e doar de la oboseala.Se numeste sleep paralysis, go check it out.

| ugiugiu a răspuns:

Poate ti s-a intamplat ceva despre care se tot vorbeste pe internet, si anume "Lucid dreaming". cauta mai multe informatii despre asta:d Sper ca am fost de ajutor!