| Denyiiiisa a întrebat:

sad Nu stiu ce sa mai fac, astazi m-am certat cu BFF-ul meu din cauza la un motiv prostesc.ma rog,pentru ca suntem BFF,si nu putem rezista una fara alta(cel putin pentru mine,ea nu stiu ce crede) noi ne vedem in fiecare seara pe web,facem poze,ne strambam,radem una la alta etc,pana in seara asta,cand am fost putin mai geloasa si am vazut-o ca vorbeste cu altcineva,si o strigam si nu raspundea deoarece ca vorbea cu persoana respectiva,am decis sa ii zic.Dupa ce i-am zis ca pe mine nu ma baga in seama,ca mereu cand la voi(ma refer la toti prietenii) vine altcineva,pe mine ma lasati balta. Apoi ea a zis ca ce am,ca ea tine la mine,si ca nu raspundea pentru ca o strigam pe numele lung(noi avem un alint pentru ea,si eu pentru ca nu raspundea de nervi,am strigat-o pe numele lung,si s-a suparat). Apoi am inceput sa o injur putin *de nervi*, si s-a suparat, am vazut cum i-a curs prima lacrima si a inchis webul...Mentionez ca e numai vina mea,asa dintr-un motiv prostesc am inceput sa ii zic astea. Apoi am inceput si mi-am dat seama ca e numai vina mea,ca ma port asa din cauza la prietenii care imi fac rau(ea sta putin mai departe de mine,si eu pe strada mea in afara de un baiat am numai magari, si nah)si de la ei am invatat sa fac rau, sa dau cu piciorul unei prietenii si nu imi place acest lucru...Stiu ca e vina mea, ce as putea sa fac ca sa ma ierte? Funda.sad
P.S:Scuzati pentru greselile gramaticale
P.s2:Ca sa intelegeti cititi tot, daca nu sunteti binevoiti sa schimbati intrebarea...

Răspuns Câştigător
| Gesara a răspuns:

Ce crud esti Masscka.
Uite ce e BFF-ul meu eu un baiat (eu fiind fata) si ne cunoastem de la 2 ani, noi ne certam mai mereu dar apoi ne impacam ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, dar inteleg ca la fete e altfel.
Dar crede-ma daca ea chiar tine la tine nu trebuie decat sa iti ceri scuze din inima si te va ierta. Dar nu mai fi geloasa... daca vorbeste si cu altcineva nu inseamna ca nu mai esti cea mai buna prietena a ei si de asemenea ai grija la injuraturi pentru ca nu are de unde sa stie ceea ce simti tu si le poate lua ca atare

| Denyiiiisa explică (pentru Gesara):

Multumeschappy

| Denyiiiisa explică (pentru Gesara):

Multumesc...Mi se pare ciudat dar, azi dimineata m-a sunat ca si cum nu s-ar fi intampalt nimica.Si i-am cerut scuze si a zis ca n-am de ce sa imi cer scuze, ca ma intelege...Ce zici despre asta?

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ma ratacitilor dar vboi nu puteti sa "scriti" romaneste? Ce e aia BFF? de ce nu i-ai spus CPF carne porc fasole. Of Doamne ce aveti in cap?

| Denyiiiisa explică (pentru ywar):

ALTU zicea la alta intrebare ca nu e nevoie sa traducem BFF, ca stie, iar acum altu care nu stie...Pai rau e asa, rau e asa...

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ce ai putea să faci? E cam aşa :
1. Îţi cer scuze.
2. Îi demonstrezi că îţi pare rău.
3. NU îi mai vorbeşti urât.
4. NU mai eşti geloasă pe alţii.
5. Dacă sunteţi BFF, nu vă certaţi.
6. Înveţi să scrii coerent să înţeleagă lumea ce vrei să transmiţi.
7. Dacă ai asemenea ieşiri, mai bine te trezeşti la realitate.
8. Îmi pare rău pentru tine.
9. Nu te pune nimeni să iei exemplu de la alţii mai proşti. raised eyebrows
10. Dacă nu te mai iartă, las-o în pace şi ai pierdut încă un prieten.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add: outlawzzzzz