| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara, sunt baiat si ma tot bate gandul sa imi pun piercing in limba (vreau in limba pentru ca nu vreau sa imi schimb nimic la corp. in sensul ca nu vreau sa arat ciudat cu pierce in nas / buza etc... ) voi ce parere aveti? vreau pareri in functie de : daca ti-ai pune si de ce, daca nu ti-ai pune si de ce, nu vreau sa il fac pentru a ma da in spectacol dar pentru ca imi plac tatuajele si pierce-urile si nu imi doresc sa imi fac nimic cred ca in limba nu ma afecteaza cu nimic

Deci acum parerea voastra

8 răspunsuri:
| mickidutza a răspuns:

Si eu am unul in limba si unul in buric, mi-am pus asa doar, pentru ca mi le plac si nu are de ce sa iti para rau daca il pui.

| CristianAnonymous a răspuns:

Si eu am avut fix in limba si m-a durut un pic cand mi-a facut dupa aceea ti se va umfla si vei avea senzatia ca ai o bomboana si nu poti vorbii si tot iti veii pune limba de buze eu cand am avut asa faceam si nu mi-a placut mi la'm dat jos.
Dupa mine iti faci un tatuaj deget, mana, corp sau alte cele.
Parerea mea ii ca nu e o varianta buna sa faci asa ceva.

| Sophie7 a răspuns:

Eu sunt contra.
De ce?
Pentru că sunt riscuri destul de mari. Dacă tipu' de la salon îţi pune pierce-ul cu o distanţă de 1mm greşită, poate să îţi paralizeze limba sau nu vei mai putea distinge gusturile. Iar dacă ţi se va infecta este posibilă şi amputarea limbii. Nu risca.

| VeeM a răspuns (pentru Sophie7):

1- ma duc la un salon autorizat, nu la prietenu lu prietenu x
2 - nu cred ca are cum sa se infecteze limba

| anyska_5562 a răspuns (pentru VeeM):

Daca vreai, puneti...stiu multi baieti si multe fete cu piercing in limba, si nu ia paralizat limba, totu e ok. daca iti place, atunci fatzi.e ceva frumos.dar iti sfatui sa te dulci la salon, nu acasa singur ..sau cum ai zis prietenii prietenilor... fatzi :3 nu te teme, nu doare..maninci inghetzata dupa cetz daci, trece mai repede..bafta :*

| NinnaEog a răspuns:

Si eu am in limba.Si pana la urma nu sunt nici impotriva tatuajelor sau a pirsurilor in buza, nas etc. Este alegerea ta.Nu trebuie decat sa ai incredere in tine si sa nu regreti nimic, in general. Gandeste-te ca daca te razgandesti, il dai jos si ai terminat.Nu e o decizie care sa iti schimbe prea mult viata happy. Bafta

| Anonymulllll a răspuns:

Vrei sa iesi in evidenta cu ceva? cu caracterul nu poti si atunci iesi prin teribilism, nu e o varianta prea buna happy parerea mea

| VeeM a răspuns (pentru Anonymulllll):

Nu vreau sa ies in evidenta. de acea vreau sa il pun in limba sa nu fie vazut