| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU!
Sunt In clasa a11a deci mai am un an de liceu. Ma tot gandesc ce sa fac dupa liceu. Stiu ca mai e timp dar e bine sa te gandesti din timp sa stii ce ai de facut. Sunt profil Mate-info. Nu prea as vrea sa fac ASE. Ma gandeam impreuna cu colega mea, si prietena mea cea mai buna sa facem Psihologie. DAR am mai citit pe net si din cate am aflat e foarte greu sa-ti gasesti un loc de munca in acest domeniu. Nu as vrea sa irosesc banii in facultate iar apoi sa fac cu totul altceva. Mi-e foarte greu sa spun ce-mi place, nu ma pot hotara. Voi sunteti/ati fost la mate-info? Ce ati facut/ce faceti? O sugestie, parerea voastra. Astept, Multumeschappy

1 răspuns:
| Naturelle a răspuns:

Pentru psihologie trebuie sa ai nervi tari, sensibilitatea sa o lasi intotdeauna acasa in sertar, pentru ca nu e usor sa auzi atatea povesti si suferinte si sa stai ca si o stanca.si eu am vrut sa merg la psihologie (sunt clasa a 12`a) dar eu sunt mai stresata de felul meu si cred ca si noaptea ma`s gandi la ce mi-ar spune clientii ziua straight face laughing
dupa parerea mea medicina e ok.de medici tot timpul va fi nevoie.
SAU poti face un curs de masaje profesionale sunt foarte cautate si in strainatate