| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Va rog sa nu raspundeti la intrebare daca aveti de gand sa ma luati peste picior. In urma cu un an si 4 luni am cunoscut o fata aici, nu are rost sa-i dau numele. Pe fata respectiva a atras-o ceva la mine ce nu a atras-o la nimeni altcineva. Am inceput sa vorbim, iar dupa doar cateva zile mi-am facut o impresie extrem de frumoasa despre ea. Eram convins ca are un suflet bun. Ea s-a atasat de mine destul de repede si destul de mult. Eu nu am realizat asta ci pur si simplu am ranit-o. Dar nu intetionat ci fara a fi constient de lucrul acesta. Primul si cel mai rau lucru pe care l-am facut, a fost faptul ca in "prima instanta" am acceptat sa vina in localitatea de unde sunt eu, iar dupa aceea m-am razgandit. Au urmat certuri foarte urate intre noi. Eu ii spuneam aproape totul despre mine, chiar si cele mai ascunse secrete, pe care nu le spunesem nimanui. Indragostit nu avem cum sa fiu, nu am vazut decat cateva poze cu ea si ne-am auzit de cateva ori pe skype sau la telefon. Imi doream foarte mult sa ma vad cu ea, eram convins ca asta trebuie sa fac. Lucrurile au luat o intorsatura urata, asta pentru ca eu n-am stiut sa fiu sincer si nici macar ceea ce simteam nu stiam. Stiam doar ca trebuie sa o vad, ca trebuie sa ma agat de cea mai mica speranta pentru a o intalni. Asta m-a facut sa clachez cum nu se putea mai rau. Am jignit-o si ranit-o in foarte multe feluri. Nu vreau sa credeti ca imi caut scuze, dar eram foarte "debusolat" la momentul acela. Temator, infiorat. Iar toate lucrurile acestea au dus la comportamentul meu care a ranit-o foarte mult. Intrebarea mea ar fi: Cat de rau am gresit, ce trebuia sa fac si ce ar trebui sa fac acum? Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De grestit ai gresit mult si iremediabil, asta e clar.
Ce trebuie sa faci? Sa incepi sa te cunosti pe tine mai bine si sa incerci sa inveti cum trebuie si cum nu trebuie sa te comporti sa vorbesti pe viitor cu o fata in diverse contiditii astfel incat sa nu mai fi pus in astfel de situatii.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Iti multumesc pentru "retrospectiva". Chiar daca mi-ai spus lucruri pe care le stiam deja, eu apreciez, imi place cand mi-se confirma lucrurile bune. happy

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-i explici totul cum ai explicat aici in cele mai sincere cuvinte cu putinta, fara sa exagerezi deloc si daca vrea sa te ierte bine, daca nu, asta e, stii mai bine pentru data viitoare.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Multumesc frumos, o sa iau in considerare.

| K0sti a răspuns:

Sa recuperezi ce ai pierdut! Faci o introspectie, vezi ce ai gresit si repari!

| Andreeasiincaceva a răspuns:

Ai gresit rau, in primul rand trebuia sa o lasi sa vina la tine, iar pentru ca nu ai facut asta, acum trebuie sa mergi tu la ea. Ia un buchet de flori, ceva, si du te la ea. Spune i ca iti pare rau si ca vrei macar sa nu mai fiti certati etc. Zic si eu.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeasiincaceva):

Ne despart 400 si ceva de km + ca sunt sigur ca mai rau i-as face decat bine.

| ADIDESLER a răspuns:

Stii ar fi frumos sa ajungi la ea in localitate sa o astepti dupa scoala. sa ii spui ca-ti pare rau smug

| anonim_4396 explică (pentru ADIDESLER):

Nu mai e la scoala, urmeaza o facultate acum.