| ufand a întrebat:

sint a 9-a stiinte sociale. am avut cea mai mare medie si am dat la un liceu mediu, pentru ca asa au vrut parintii si pentru ca este foarte aproape de mine. bunn... am doar de 10 momentan si sint foarte fericita. nu imi place sa dau temele. eu muncesc din greu sa mi le scriu frumos, corect si ACASA. invat fiecare lectie si imi place sa raspund la ore. ieri vine la mine o colega mai prostanaca si brusc imi zice: " da-mi putin caietul la mate!". am intrebat-o daca pentru. tema ii trebuie si mi-a zis ca da. i l-am dat pentru ca nu vreau sa par o tocilara proasta care nu da la copiat si etc. azi vine si imi zice la fel. hei? scrie pe fata mea proasta? i-am zis ca nu am scris. azi la geografie au copiat multe, multe fete de la mine. ieri la romana. nu mai vreau! ce sa le zic? eu nu cer nimanui, invat si scriu si nu numai pentru. mine ci si pentru altii? chiar ca sunt proasta. nu stiu ce sa fac. acum stau cu o colega, andreea, care si ea trage de mine sa ii dau temele, nu invata, nu scrie, da ce"naiba" face toata ziua? off. i-am dat si i-am zis ca e ultima oara. nu stiu ce sa le zic. azi intru in clasa, nici nu intru bine si sare pe mine sa-i dau tema la romana. va implor ajutati-ma! ce sa fac? cum sa fac? nu vreau sa fiu data de o parte pentru. ca nu dau temele. daca le zic ca nu mi-am scris, le mint pe fata. pentru. ca la fiecare obiect citim teemele si naaa... va implor sa ma ajutati! multumesc!

3 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Asa am patit si eu, dar m-am consolat cu ideea ca tema e pentru exersat, iar daca ei doar o copiau non stop, nu le ramanea nimic in cap.

| RockLife a răspuns:

Nu le-o mai da şi gata. până la urmă tu ai facut tema, nu au făcut-o ei.

| AndeStbk a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mai dai temele pentru ca este munca ta si nu e corect ca altii sa obtina note mari de pe urma altora. Stii vorba aia " cand esti bun esti luat de prost " si nu cred ca vrei sa ajungi in situatia asta.