| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum e la un profil mate-info?(ma intereseaza mai mult matematicalaughing)Adica spre expemplu eu am auzit ca se preda mai mult algebra si spre sfarsit putina geometrie, asa e? Si mai spuneti-mi si mie cum e pe acolo adica ce se mai preda si de asteahappy.

Răspuns Câştigător
| katherine09 a răspuns:

Depinde de fiecare liceu. In general sunt 4 ore pe saptamana de matematica + optionale. In clasa a 9-a si a 10-a se face mai mult algebra iar in a 11-a si a 12-a se face analiza care este grea, dar si importanta.