| AnaMica01 a întrebat:

Stau si ma gandesc mereu ce sa fac si chiar nu imi vine nici o idee in cap.Pana in primul semestru din clasa a 6a eu aveam o prietena asa de buna incat nu stateam singura nici o clipa,dar apoi sa imprietenit si cu o alta fata care eu nu o prea suport(acum), ideea e ca a venit vacanta de Paste si nu am avut ocazia sa pot vorbi cu ea, pentru ca am fost plecata toate cele 3 saptamani la o prietena cu care ma inteleg de minune,dar pe care ea nu o placea! Cred,adica sunt sigura ca acea fata de care v-am spus ca nu o suport,i-a zis acelei fete care atunci era cea mai buna prietena a mea ca o barfesc pe la spate ca eu ma prefac ca sunt prietena ei etc. ar nu e adevarat apoi dupa vacanta ma intalnesc cu ele dar nu imi zic nimic,nici eu lor,au trecut cateva zile,iar eu am sunat-o si am intrebat-o daca e suparata pe mine,sau ceva de genul, ea mi-a zis ca nu.Dar a doua zi la scoala nu mi-a zis nimic, dar nici eu nu am reactionat inn vriu fel...Astfel incat am ajuns din cele mai bune prietene, cele mai aprige dusmance, am ajuns sa ne injuram.Acum eu o mai visez noapte, dar chestia e ca in vis suntem prietene! Eu ni=u stiu ce sa fac.cum sa procedez asa incat nu voi mai fi atat de abatut! Sper ca nu v-am plictisit, dar asta e adevarata mea poveste! ajutati-ma si va promit ca cel care imi da cea mai buna idee va primi FUNDA!

Răspuns Câştigător
| annns a răspuns:

Pai, si eu am patiti un lucru asemanator.Cel mai bine e sa sa-i explici ce crezi tu, asta e cel mai important ...cand va intalniti iau de mana du-te intr-un loc retras si spune-i tot ce ai pe suflet explica-i cum sta relatia dintre voi din punctul tau de vedere, incearca sa o faci sa-si dea seama ca a gresit lasandu-te balta!

1 răspuns:
| Lylarisa a răspuns:

Eu cred ca nu ti-a fost prietena nicioata pentru ca minte ca ai barfit pe altcineva, uite sfatul meu e sa faci cunva ca sa nu o mai bagi in sama si poate o sa te lase impace si o scapi de ea si de minciunile ei! cu drag sora ta