| kameliae a întrebat:

Stiti ca este o seara in care se pune busuioc sub perna si noaptea cand dormi fetele viseaza baiatul dorit...
Eu in noaptea aceea cand sa ma pun la culcare nu credeam ca am sa visez.dar am visat ceva, oare e adv ce se viseaza in noaptea aia? =]]] Sunt curioasa. =]]]]
Puteti sa faceti si glume, dar nu accept jigniri.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E doar un mit si un vis iar visele nu se indeplinesc.

| siriusblack98 a răspuns:

Parerea mea ca visele sunt auto-induse si nu influenteaza o actiune sau sa prevesteasca ceva ce urmeaza sa se intample.Sora mea spre exemplu isi punea pana sa se casatoresca, an de an busuioc sub perna. Vreo 3 ani la rand a visat un baiat cu parul blond pe care nu-l cunostea iar de maritat s-a maritat cu unu' cu parul' negru jumatete chel. -_-

| HadesSs a răspuns:

Sunt doar basme laughing, de fapt cam tu iti induci ce vrei sa visezi de exemplu daca iti place de un baiat tu ai sa te gandesti la el inainte de culcare cu gandul sa il visezi si probabil il vei visa, dar poti face aceiasi chestie in orice alta zi si fara busuioc laughing

| Kerre a răspuns:

Aceastea sunt doar basme, busuiocul nu are nici o treaba cu visele, doar tu iti poti "crea" visele adica daca te gandesti la un lucru mult timp sunt multe sanse sa visezi ceva despre el.