| WingDj a întrebat:

stiti incep liceul si as vrea niste sfaturi, eu normal nu sunt un bataus ca sa ma dau "gigi muschi " pe acolo si nu imi place sa ma bat desi multi ma vad cam cat muntele, as vrea sa stiu cum as putea sa scap dintr-o situatie gen : Ditamai batausu de clasa a 10-a sau mai mare vine la mine si ma ia la misto sau chiar la bataie, nu as vrea sa ma bat si eu dar nici acum sa merg la profesori sau parinti sa dau cu para : stiti ma bate X si Y ma injura. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Nu înțeleg de ce te-ar lua la bătaie dacă tu nu i-ai făcut nimic.
Dacă stai pe treaba ta, fără să intri în conflicte cu alții, nu înțeleg de ce ar veni fix la tine să te ia la bătaie sau la mișto.

E ceva gen, sunt la școală și văd o boboacă că trece,și o iau la bătaie, așa, la întâmplare.
De ce aș face asta?
E cam ciudat,dar mă rog.

În caz că sunt specimene din astea în liceul în care mergi,care vin și te iau la mișto/bătaie, așa, de pomană, încearcă să rezolvi pe cale amiabilă, spunandu'i că nu ai nicio treabă cu el și cam atât.

Dacă nu ești ''bun la bătaie'' adică știi că nu te ține, nu are rost să-i continui jocul, gen el vine la tine să facă mișto, iar tu să continui spunandu'i ''bai, cine te crezi'' sau alte replici de genul.
Lasă-l în treaba lui laughing

Sau imprieteneste'te cu alții mai dangerouslaughing, dacă chiar vrei să intri în lumea aia a bătăușilor.

Dacă nu vrei, nu înțeleg de ce ar veni unu' să se ia de tine.
Nu are niciun sens.

Succes, și nu te lăsa intimidat niciodată!

| WingDj explică (pentru LoveForShania):

Pnm... daca ii ignor ma trezesc cu un pumn in fata de nu ma mai trezesc...

2 răspunsuri:
| catamafiotul a răspuns:

Ignorai frate exzact cum ti-a mai zis si lumea fii tu insusi si totul va fi perfect pentru tine