| anonim_4396 a întrebat:

Este oare baiatul perfect cel care e si bataus, si si tocilar.
Adica un baiat care invata cel mai bine din clasa(ia numai note de 10), care are muschi de fier, care daca cineva il calca pe pantof il bate de-i sparge fata, care una din preocuparile sale este cititul si practicarea sporturilor, care nu injura niciodata(da, bate, dar nu injura)? Voi ce parere ati avea despre un astfel de baiat? Este oare el atragator pentru fete? Am in clasa un baiat care este exact asa si... voiam sa vad ce parere aveti voi despre el.
P.S. sunt clasa a noua

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai rar asa ceva,cel putin uni vad doua extreme,bataus si prost vs tocilar si slab fizic,inseamna nu e carpa unora de sters pe jos,poate denota un complex de superioritate, dar cei drept ce sa faca, sa fie bataia de joc a tuturor, nu ai scris ca el bate pe alti si ca se comporta mai masculin, si esti atrasa de el?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba da, pai asta e si chestia. Ca cum sa fii si cel mai bun din clasa la invatatura si si la muschi. Adica e chiar ciudat... si ma gandeam daca oare asa este el sau se chinuie sa para a fi si tocilar si si bataus

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista se chinuie, e clar ca il duce mintea daca are note de 10, poate nu e chiar tocilar si memoreaza rapid

| Andreeush a răspuns:

Nu prea se găsesc astfel de băieți. Iar comportamentul de bătăus pe care il are nu il face inteligent și nici nu va avea de câștigat.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Pai e inteligent prin faptul ca are in catalog NUMAI note de 1 si 0 daca ma intelegeti cum zic

| Justme1997 a răspuns:

Nu consider un caracter violent atractiv si nu imi pasa de muchii lui

| Horus35 a răspuns:

Personal, e demn de ocolit.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Comportarea asta in niciun caz nu.l face un tip inteligent, mai mult faptul ca recurge la bataie da dovada ca n.are personalitate.

| anonim_4396 explică (pentru HaneloreOlga9):

Ba nu, ci inseamna chiar din contra ca are personalitate. Se stie ca batusii sunt cei cu cel mai mare caracter

| DoctorulManhattan a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Batausii au cel mai mare caracter", spui asta de parca ar fi un lucru bun

| DoctorulManhattan a răspuns:

Notele nu reprezinta absolut nimic iar un tocilar nu are neaparat numai 10. Tocilarii,, tocesc" adica invata pe de rost, nu logic asa ca un tocilar nu e nici de cum destept ba chiar din contra.
Cat despre bataus, din nou: nu inseamna ca are muschi, ca arata bine sau ca e mai cool. Multi,, bullies" sunt asa din cauza mai multor motive diferite( probleme comportamentale, vor atentie etc.)
Asadar un bataus care e si tocilar ar fi o combinatie mai mult rea decat buna si departe de,, baiatul perfect" care nu exista

| anonim_4396 explică (pentru DoctorulManhattan):

Tu chiar ai avut note mici la viata ta atunci. Note mari= ca inveti bine=ca esti destept. Si pana la urma cui ii pasa cum ai luat notele: daca te-ai strofocat sau daca pur si sinplu esti geniu, conteaza doar ca ai 10.
Si ba da, chiar are putere baiatu'. Ii pune pe toti din clasa la un fel de joc de forta in care 2 adversari se tin de maini sise trag unul spre altul pana ajung la o linia imaginara. Deci chiar e forta

| DoctorulManhattan a răspuns (pentru anonim_4396):

Notele nu vor defini niciodata inteligenta unei persoane, in niciun domeniu. Un om destept invata pentru el nu pentru note, notele bune vin de la sine dar asta nu inseamna ca daca ia un 4, 3, 2 sau 1 este prost.
Si din nou. puternic nu inseamna bataus atata timp cat nu BATE pe nimeni

| anonim_4396 explică (pentru DoctorulManhattan):

Ba chiar bate

| CaliforniaLA a răspuns:

Nu exista băiatul perfect, fiecare fata are in minte un băiat perfect diferit de alta fata, băiatul perfect e cel pe care il iubesti, nu exista unul perfect, adică dacă ar fi fost asa toate ne-am căsători cu băieți identici, pentru ca ar fi cel perfect

| anonim_4396 explică (pentru CaliforniaLA):

Pai si atunci de ce exista mister universe?