| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca e o intrebare cam ciudata dar...cum as putea sa fiu mai feminina? de obicei( stiu ca e ciudat ) ma bat cu baietii, nu prea zambesc. Si un baiat mi-a zis ca ar fi trebuit sa fiu baiat, iar acest lucru m-a cam deranjat.

4 răspunsuri:
| Laura1102 a răspuns:

Are dreptate Bogdan_codrea_1988
Nu ar trebui sa asculti ce zic alti
Dar daca chiar vrei sa schimbi ceva la aspectul fizic
Incearca sa schimbi ceea ce ti se pare ti-e ca trebuie schimbat
Cum ai zis tu cu zambetul e clar ca nu trebuie sa zambesti ca "grebla" (scuza-mi expresia) la toti dar uneori e bine sa zambesti sa fi mai fericita.
Eu cand sunt foarte prost dispusaa inchid ochhi sa zambesc. Si sincer ma face sa ma simt putin mai bine.
Trebue sa ai incredere in tine si bineinteles personalitate.
Iar daca vrei sa fi mai "feminina" evita bataile cu baieti aranjeazate putin nu ma refer la machiaje dar poti sa te "gatezi" singura ca sa te simti mai bine in propia piele.
Sper sa te ajute cu ceva.

| roZatoare a răspuns (pentru Laura1102):

Multumesc mult

| kamykaze88 a răspuns:

Poi spune-i ca ar trebui sa fie si el fata... Daca ai un caracter mai hotarat si mai inpunator nu inseamna ca esti "baietoasa" foarte bine faci parerea mea nu lasa nimic sa te doboare. Daca asa te simti tu bine nu trebuie sa iei in seama comentariile altora (cele rautacioase). Ex eu eram porechlit in liceu "Satana" sau "Iuda" si totusi eram cel mai bun la religie laughing numai pentru ca ascult rock si nu am renuntat ba dimpotriva am devenit mai puternic... sper sa fii inteles ce am scris ca nici eu nu mai inteleg nimic la ora asta