| Emily_5811 a întrebat:

Stiu ca suna nebuneste dar vreau aparat dentar. Personal cred ca imi trebuie deoarece unii dintre ei sunt asezati cam prost dar nu se observa deoarece nu e asa evident.Nu ma deranjeaza aspectul chiar asa mult, dar am si bruxism.(in timpul zilei si al noptii) Din cate am auzit pot trata acest lucru si cu ajutorul unui aparat dentar.Am fost la dentist si mi-a spus ca este ok, ca nu as avea nevoie de aparat, dar eu cred ca mi-ar trebui, cel putin un an. Acum stiu ca el cunoaste mai bine si ca trebuie sa il ascult pe el, dar dupa parerea mea si bruxismul este tot din cauza asezarii dintilor mei. Voi ce credeti? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te sfătuiesc să mergi la clinica de ortodonţie a facultăţii de stomatologie din Bucureşti, pe o strada care dă în calea Plevnei, nu departe de Piaţa Kogălniceanu. Acolo sunt cei mai buni specialişti în acest domeniu. Ia trimitere de la medicul de familie.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul liber, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

1 răspuns:
| teiube a răspuns:

Pai eu am avu t aparat si jos si sus adica si pe maxilarul superior si pe cel inferior, 2 ani l-am purta si dupa aia l-am scos s-a indreptat frumoz vezi ca primele luni nu o sa poti manca o sa te doara o sa trebuiasca sa manaci tot pasat. Daca nu trebuie neaparat nu iti punu dar dac vreimult noroc si rabdare