| andreea27 a întrebat:

Buna sunt andreea si incerc sa tot caut informatii cu privire la probele sportive care se dau in cadrul armatei si nu gasesc exact...ma poate ajuta cineva? multumesc mult.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Iti spun eu
k stiu pe cineva care le-a si luat...
trebuie sa alergi 2 km in maxim 10 minute.
cursa cu obstacole adica alergi cu 2 mingi medicinale in maini printre jaloane...
tractiuni sau flotari, nu mai stiu exact, oricum peste 3...
sa sari in 2 picioare in niste cercuri...
se da si un test psihologic la inceput si la sfarsit.
atat imi aduc aminte. sper ca ti-am fost cat de cat de folos.

| EUSIATIT a răspuns:

Gasesti la centrul militar acolo unde depui dosarul iti da baremele si timpii ai grija ca sunt f drastice probele

| Wtf9000 a răspuns:

Intra aici: http://www.mapn.ro/recrutare/ si cauti unde vrei, la subofiteri sau la ofiteri. Ca un sfat, gaseste altceva de facut; in armata nu merita.

| valyutzu a răspuns:

Eu zic sa cauti p siteu mapn (fundita)