| madalicious a întrebat:

sunt boboaca de 2 saptamani.mai exact de cand a inceput scoala un baiat mi-a dat multe semne ca ma place si eu nu am stiut cum sa reactionez la ele .cand se apropria de mine .sau imi vorbea ori o luam la fuga ori ma prefaceam ca nu aud ce spunebig grin joia trecuta mi-a cerut nr si eu i-am zis ca i`l dau a2a zi iar el a venit a 2 zi la mine in pauze si astepta sa-i dau nr .nu mi-a amintit de nr pentru ca stia ca o sa o fac pe proasta. dupa weekend si dupa o zi in care am lipsit de la scoala astazi nu a venit la mine in pauze.si m`am speriatstraight face pentru ca asta m-a facut sa cred ca el credea ca i-am tras teapastraight face si o tot intrebam pe o colega de`a mea care il cunoaste bine "fata dar marcel n`a venit azi la scoala?" si stateam la geam si a aparut el...frumosul dintre nori >:" si i-am facut cu mana si i-am dat nr. dar a fost totusi distant cu mine nu stiu ce sa cred. daca ma mai place sau mi-am pierdut sansa cu el?! ca a cam inceput sa`mi placa de el.ghinionul boboaceistraight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atitudinea ta l-a facut sa creada ca nu iti place de el, ca nu vrei sa vorbesti cu el. El nu si-a dat seama ca esti timida intr-un fel si a luat comportamentul tau(faptul ca nu i-ai dat nr de tel cand ti l-a cerut, ca te-ai prefacut ca nu il auzi cand vorbea cu tine etc) ca pe un refuz. Vorbeste cu el, explica-i de ce te-ai comportat asa, fii mai deschisa si o sa vezi ca nu o sa mai fie distant cu tine.

Bafta multa si curaj!:*

9 răspunsuri:
| madalicious explică:

Am 15 ani tongue dar problema este ca nu stiu cum sa-i dau de inteles ca il plac! ma gandeam sa ma uit in ochii lui si sa-i vorbesc fara timiditate dar e mai usor sa te gandesti decat sa o faci! Si oliana.nu,nu m`a sunat pentru ca el este la camin si o colega care e la acelasi camin mi-a spus ca el obisnuieste sa faca scoala la camin si vacanta acasa cu parintii adica ca are telefoul acasa la parintii luistraight face deci voi cum ma sfatuiti sa-i dau de inteles ca il plac? ca am incercat sa vorbesc cu o prietena care are si ea prieten dar.nu ma prea baga in seama!

| madalicious explică:

Gabitza si asu .cum adica mi-am batut joc de el?! daca eu is timida nu e vina mea.nu mi-as bate joc de cineva care ma place. l`as refuza politicos.

| madalicious explică:

Cora..nu am numarul lui! dar maine cand apuc sa il vad ii`l cer si il sun! crezi ca se supara daca il iau cu scrisorele si pupici prin telefon?!big grin

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil s-a saturat sa insistewinking
daca ai nr lui...suna-l tu...

| Instinkt a răspuns:

Tu te-ai batut joc de sentimentele lui nu-i caine e om si simte si il doare

| ..somebody.. a răspuns:

Eu sunt cea care a raspuns anonim si care ziceam ca am aceeasi poveste. daca vrei sa vorbim iti dau mesaj cu id meu dar sa imi spuii ca nu vreau sa mi-l postez aici. daca vrei da-mi-l tu. poate vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a sunat de cand i-ai dat numarul? Daca nu, zambeste-i si intreaba-l asa in gluma de ce nu te-a sunat, poate se leaga o conversatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand vreau sa te intreb cati ani ai? Si in lagatura cu acest subiect... eu cred ca el inca te mai place, dar s-a comportat asa deoarece el credea ca tu nu il placi pe el deloc si s-a gandit mai bine ca sa nu iti mai faca curte! Intelegi tu? Si 100% mai ai sanse cu el! Cred ca esti mult mai mare ca mine dar eu am un iubit si am 11 ani si el este mai mare ca mine cu 2 ani! ID-ul meu este pisicaneagra12! Eu il adaug pe al tau in lista! Pa-pa si mult succes! Vorbim pe mess!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie : boboaca, coleg am vorbit mult pe mess si la scoala mi-a dat impresia ca ma place dar eu m-am pierdut cu firea si l-am ignorat la fel ca tine. faza e ca la mine e mai grav ca a inceput una sa se dea la el si cred ca a cam uitat de mine :-> vezi sa nu ti se intample si tie la fel. bate fierul cat e cald! nu-ti fie frica ca nu ai nimic de pierdut doar de castigat si stai linistita ca sentimentele lui nu au fugit atat de repede, poate chiar din aceasta cauza a luat o pauza la flirturi pentru ca asteapta sa vada daca iti pasa. nu pierde sansa! su nici nu te invinovati pentru faptul ca l-ai ignorat pentru ca asta a fost doar din cauza emotiilor ce te copleseau stiu cum e. si nu uita arata-i ca il placi si tu sa nu fie fie prea tarziu pe urma macar daca eu aproape l-am pierdut macar tu sa ai succes :*:* baftaaaaaaaaa!:X:X si app raspunde-mi cu ce ti s-a mai intamplat sa stiu daca te-am ajutat cu cv