| GreeenAlien a întrebat:

Sunt clasa a 9a si in liceul meu invata un baiat pe care il plac mult, m-am indragostit de el la prima vedere..Pana acum o luna ma uitam dupa el prin liceu, insa nimic mai mult. Apoi i-am gasit Facebookul si i-am dat cerere, m-a bagat in seama pe chat, am vorbit, am facut schimb de ID-uri.Mi-a spus ca si el m-a observat prin liceu blablabla happy
Apoi am hotarat sa iesim..Prima intalnire a fost ok, insa s-a cam pripit, sarutandu-ma..Lucru care nu mi-a displacut big grin Dar a fost ciudat.
Acum suntem impreuna de 3 saptamani si m-am atasat de el enorm, este mai mare decat mine cu 5 ani, insa acesta nu este un inconvenient.Ne cunoastem parintii unul celuilalt.Este primul baiat pe care l-am adus acasa si care a dormit la mine happy mami este de acord cu el, il place.
Insa problema este ca ne certam din orice prostie, datorita geloziei mele, deoarece el a iesit recent dintr-o relatie ce a durat 3 ani.Ce sa fac sa ne fie bine? Nu vreau sa il pierd, as face orice pentru el.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai fi geloasa daca nu ai motive si daca vrei ca aceasta relatie sa dureze

| GreeenAlien explică (pentru mona):

Acum o saptamana si ceva eram pe Facebook, era in jurul orei 4 dimineata, ma certasem cu el si eram suparata.Si la un moment dat ce sa vad? Tipa cu care el a stat 3 ani de zile m-a intrebat daca stiu ceva de el, ca nu ii raspundea pe mess.Era 4 dimineata, nu avea ea nicio treaba sa stie unde este el sau ce face la acea ora, mi se pare un motiv puternic sa fiu geloasa.

| mona a răspuns (pentru GreeenAlien):

Poate tipa aste e obsedata de el dar nu inseamna ca el ar avea ceva cu ea, chiar tu ai spus,, ca nu ii raspundea pe mess,, inca un motiv sa crezi ca nu il intereseaza persoana ei

| GreeenAlien explică (pentru mona):

El nu era acasa atunci cand m-a intrebat ea de el.Nu i-am interzis sa nu mai vorbeasca cu ea, nu as putea face asta.Cand a ajuns acasa au vorbit si ea l-a intrebat daca vrea sa se impace din nou, sa continue relatia, iar el a refuzat.

| mona a răspuns (pentru GreeenAlien):

Ai vazut? nu il intereseaza persoana ei, ea e cea care il hartuieste

| SummerxD a răspuns:

Incearca si mai lasa de la tine, nu-l sacai la cap, nu-l dispera cu diferite intrebari fara rost! Comunica cu el, spune-i sa iti spuna ce nu-i place la tine si el sa procedeze la fel! Succes!

| GreeenAlien explică (pentru SummerxD):

El este foarte dificil..Si eu sunt orgolioasa de fel ..Incerc sa las de la mine cat pot.

| SummerxD a răspuns (pentru GreeenAlien):

Doar cat poti, nu-l lasa nimic prea mult, ca vei regreta, dar la motive baanale trebuie sa lasi si de la tine, si cu orgoliu intr-o relatie este ca un paduche in cap!