| lovelyGirl4ever a întrebat:

Sunt clasa a VI-a si mi-as dori sa imi dati cateva titluri de carti potrivite pentru varsta mea...Mie mi-au placut carti de genul:

Cuore,Fram Ursul Polar,Marry Poppins, si Momente si Schite de Ion Luca Caragiale.

Si as mai dori niste filme (de preferat documentare).

Si as dori sa va mai intreb de unde pot cumpara carti? La librarie nu prea gasesc o gramada de carti, iar la biblioteca am auzit ca nu le da acasa.Stiti vreo biblioteca,care da cartile acasa, macar pentru cateva zile (In Bucuresti, sector 5)

3 răspunsuri:
| Confucius a răspuns:

Reader's Digest
CHEIA CUNOASTERII

Planeta Pamant si Universul;

Lumea antica;

Corpul si sanatatea;

Tari si popoare;

Mituri, legende si povesti;

Natura.

Toate sunt de la Reader's Digest si sunt foarte interesante, ti le recomand eu sunt clasa a-VII-a si imi plac.

| Love4Music a răspuns:

Colt alb, winnetou, labirintul lui pan, alice in tara minunilor
Le poti lua de la o biblioteca

| Irinami21 a răspuns:

Eu in clasa a6a tin minte ca am vrut sa citesc Morometii... mam ambitionat si chiar asta am facut... si am mai citit ci ''Amintiri din Dealul Zorilor'' iubesc cartea aia :X, mda nu prea sunt de varsta ta.dar sunt ft interesante asa ca Succes! :*