| rossanna a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 4 luni si el inca mai are pe telefon si in aparatul foto, poze cu fosta iubita cu care a stat 6 luni. El zice ca nu prea a iubit-o ca il mintea mai mereu. in fine.Si ca tine pozele alea ca sa fie acolo sa zicem ca niste amintiri, dar pentru ce ii mai trebuie amintiri cu aia cand e cu mine acum si zice ca ma iubeste si ca trecutul cu altele nu conteaza, ci conteaza prezentul ca e cu mine, dar totusi pe mine ma cam deranjeaza. Oare credeti ca mai tine la ea? Ar trebui sa ma supar pe el ca tine pozele alea? El vede ca ma cam oftik... mi. a aratat pozele cu ea si cu alte fete care le-a mai avut, nu prea a vrut sa -mi le arate ca sa nu ma supar dar faptul ca inca le mai are ma suparata un pic. sau poate sunt eu prea geloasabig grin. Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Dadda a răspuns:

Asa fac si eu...la ultimu` meu prieten(is sg deocamdatalaughing) l`am pus sa stearga toate pozele cu fosta, sa-i stearga nr de tel si i-am zis ca daca il prind inca odata ca vorbeste cu ea ma supar raulaughing
Si m`am despartit de el cand m`am dus sa ma iau de una ca ce are cu iubitu meu si am alfat ca erau impreuna de mult si ne-am desp amandoua d el.

Infine nu asta conteazaoh go on.Pai asta cam ar insemna ca mai tine la ea dar, poze cu tine are? sau infine nu am inteles prea bine.sau daca nu le sterge el, sterge`le tulaughing

| dya16 a răspuns:

Draga rossanna nu trebuie sa fi geloasa lasa gelozi la o parte si tot cea ce iti trebuie ca sa nu mai fii geloasa este sa ai increbere in iubitul tau

| vassy a răspuns:

Draga rossanna, inteleg prin ce treci, si ai dreptul sa fi geloasa caci asta inseamna ca ti la el. problema este ca el probabil nu are aceleasi sentimente pentru tine, iar fosta lui prietena a ramas vie in amintirea lui. probabil ca ea i-a dat verde.parerea mea e ca trebuie saa impui si tu putina autoritate in relatia voastra, si fa ca lucrurile sa mearga bine in favoarea ta. trebuie sa il faci pe el sa fie ineresat de tine, si nu invers. pentru fiecare sarut sau alte chestii trebuie sa ii ceri ceva.astea sunt niste exemple. totul depinde de tine.bafta