| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 luni, si am impresia ca vorbeste cu alte fete pe WhatsApp, am impresia ca se da la ele, nu m-am uitat in telefonul lui dar cred ca ar fi trebuit sa o fac. Ma puteti ajuta cu un sfat ceva adica cum sa descoper cu cine vorbeste el pe whatsapp? Exista programe sau ceva...Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

La 3 luni de relatie ar trebui sa fiti inca in etapa roz. Poate ca e doar in capul tau si nu e nimic adevarat din ceea ce crezi. Oricum, consider ca e lipsa de bun simt sa te bagi in telefonul omului sa il verifici, fie ca il iei pur si simplu si te uiti fie ca vrei sa folosesti nu stiu ce programe care, apropo, nu exista.

Nu e mai simplu sa il intrebi frumos daca mai vorbeste si cu altcineva? Ti se pare ca vorbeste cu fete dar de unde impresia ca s-ar da la ele?!

Intreaba-l pur si simplu, chiar daca te minte sau nu, nu ai de ce sa faci crize de gelozie pana nu il prinzi in fapt. Daca vreodata o sa vezi sau o sa auzi ca are treaba cu vreo alta fata, poti sa ii dai liber si fara isterii.
E plina lumea de fete geloase, vrei sa fii si tu una din ele?

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru frostxtq):

Nuuu, nu vreau sa fiu una de aia...el mereu imi zice ca sunt doar prietene foarte bune si ca nu am motive de gelozie...dar de unde stiu ca spune adevarul?

| frostxtq a răspuns (pentru RalucaAlina11):

El te intreaba ce vorbesti cu baietii? Daca nu, atunci nu ai de ce sa intrebi tu. Lasa lucrurile asa, daca spune ca sunt doua prietene atunci asa o fi. Daca e in relatie cu tine nu inseamna ca trebuie sa trimita naibii toate fetele pe care le cunostea inainte sa fie cu tine. E iubitul tau, te-a ales pe tine, daca vroia ceva cu una din alea doua sigur nu ar fi cu tine.

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru frostxtq):

Nu, nu ma intreaba ce vorbesc cu baietii aia. Da ai dreptate m-a ales pe mine nu pe alea deci pe mine ma iubeste nu?

| frostxtq a răspuns (pentru RalucaAlina11):

Bineinteles ca pe tine te iubeste altfel nu ar fi cu tine intro relatie. Te sfatuiesc sa te abtii cat poti de la gelozii si intrebari de genul asta pentru ca o sa se supere si o sa se desparta de tine. Chiar si cand consideri ca ai motive intemeiate sa fii geloasa, fa tot posibilul sa il intrebi frumos si sa porti o discutie calma cu el. Baietii fug de crize si crizate, sa stii.

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru frostxtq):

Oke. Multumesc foarte mult pentru sfaturi. Asa am sa fac, pentru ca nu vreau sa il pierd, il iubesc foarte mult.

| frostxtq a răspuns (pentru RalucaAlina11):

Cu placere! Asa sa faci, gandeste de 10 ori inainte daca trebuie, decat sa il pierzi. happy

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru frostxtq):

Da :* happy

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii pui mana pe telefon si te uiti. nu stiu ce programe sf vrei tu. oricum increderea intre voi e inexistenta, nu vad scopul relatiei

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru suntserios):

El mai mereu vorbeste cu fete pe wap ......eu ce sa cred din asta?

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru suntserios):

De exemplu ieri cand eram la el acasa vorbea cu una Ioana pe wap ....am vazut doar numele nu si mesajele cu ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai mai multa incredere un el...Dar ai grija poate te inseala cu alta

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, poate ma inseala cine stie, poate el zice ca sunt doar prietene foarte bune si cand colo sa fie cu una din alea...

| anonim_4396 explică (pentru RalucaAlina11):

Da dar poate chiar sunt doar prieteni dar intelegi tu gresit lucrurile din cauza ca esti prea geloasa si ca iti e frica sa-l pierzi

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poate inteleg gresit lucrurile, si poate este doar in mintea mea

| anonim_4396 explică (pentru RalucaAlina11):

Da dar mintea poate iti joaca feste dar cine stie..Ai grija de tine

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! :* pup

| anonim_4396 explică (pentru RalucaAlina11):

Cu placere :*

| mihaicelsfant a răspuns:

Ai incredere in el ca poate il pierzi cu gelozia ta. aveti numai 3 luni

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Bine, o sa am incredere in el

| Alexandr a răspuns:

Daca vb. cu alte fete nu e o problema, depinde ce vorbeste...Mai bine ai avea incredere in el sau dace stii ce e fustangiu da-i papucii.Nu cred ca exista programe pentru a vedea cu cine vb. pe whatsapp.

| RalucaAlina11 a răspuns (pentru Alexandr):

Pai pe mine nu ma deranjeaza ca vorbeste cu fete doar ca vreau sa stiu ce vorbeste cu respectiva fata, ca poate si eu mai vorbesc cu baieti dar nu ma dau la ei sau ceva

| Dracoola a răspuns:

pai nu are rost sa stai sa cauti tot felul de programe. Pur si simplu sunt lucruri in viata asta dincolo de puterea noastra. Daca el vorbeste, nu-l poti opri.

| alexutzzuCM a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa crezi intr-un baiat, ei mereu mint, eu unul mi-am inselat iubita timp de 8 luni cu alta, dar crede-ma, ca n-am realizat nimic.Atunci credeam ca sunt un gigolo ca stau cu mai multe fete odata, dar nu e asa, mai bine pe rand