| tanyutza_3840 a întrebat:

Buna sunt fata si am 14 ani am o relatie cu un baiat de 1 an si8 luni el tot imi zice sa facem sex dar eu nu vreau si nu sunt pregatita pentru asta inca consider ca e prea devreme dar el tot insista si nu prea stiu ce sa fac daca nu o facem atunci se supara...si am mai patit asta odata vreau si parerea voastra

5 răspunsuri:
| pufoshenia_7680 a răspuns:

Sti mi se pare ca e prea devreme sa faci sex la 14 ani :s dar cum crezi si tu. eu de ex daca as fii in locul tau intr-un fel nu as face pentru ca e putin riscant te poate lasa insarcinata (daca are prezervative atunci totul e Ok)

| ruxi a răspuns:

Mai asteapta o sa ti para rau sunt lucruri care numai pot fi indreptate iar acest lucru ramine o viata in mintea ta asa ca fa-l sa fie frumos mai asteapta

| bibicu0552 a răspuns:

Daca insista.prea mult.nu merita... daca tu esti in poza, esti destul de draguta si nu cred ca o sa ramai singura, o sa o faci cand o sa simti tu nevoiawinking

| maissner a răspuns:

Daca nu te timti pregatita nu o fa pentru ca dupa aia exista posibilitatea ca respectul de sine sa scada si sa dai in depresie, tristeta te poate cuprinde, randamentul tau in ce faci scade si mai exista si riscul ca el doar asta sa fi urmarit(desi nu cred ca e asa pentru ca sunteti de mult timp). Daca te iubeste si tie la tine cu adevarat atunci nu iti va mai cere asta si va intelege. Daca nu atunci nu uita ca nu e ultimul de pe pamant si ca nu te merita daca nu iti resprecta alegerea. Te :* si curaj, totul va fi bine.

| Scarlettt a răspuns:

Poi esti prea mica nu fa sex asa sunt baieti le place sa rada de fete apoi le parasesc ai sa gasesti altu care sa te iub cu adevarat Nu cred ca te iub daca te toot bate la cap fa sex inseamna ca te tine din interes! funda!