| mIsTeR a întrebat:

Cand ai o relatie cu un baiat...normal dupa cat timp ar trebui sa te culci cu el...eu auzisem de la fete ca dupa 3 luni dar nu stiu... vreau sa ascult si parerea voastra...mersi

Răspuns Câştigător
| diavolitza a răspuns:

Nu conteaza ce spun unii atunci cand te simti pregatita cand ai destula incredere in baiatu respectiv. nimeni nu te poate obliga sa te culci cu el dupa un anumit timp, tu esti singura care poate decide. Sunt virgina si dau astfel de sfaturi laughing

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva: normal ar trebui sa te culci cu el. Faci sex cand te simti pregatita, cand relatia este matura si a ajuns la gradul de intimitate necesar.
Nu e un termen limita, dar sfaturile generale sunt asa:
- nu face sex inainte de varsta de 17 ani, dar si mai bine de 18 ani;
- daca ai sub 20 de ani, nu face sex intr-o relatie inainte de trecerea unui an de relatie si numai daca sexul vine ca ceva normal, nu daca iti este impus de partener;
- daca nu v-ati facut amandoi analize de sange (si nu glumesc, poate avea SIDA fara sa stie), folositi la orice contact sexual prezervativ;
- dupa inceperea vietii sexuale, femeia merge la ginecolog macar o data pe an pentru controale de rutina.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca ai o varsta si-o experienta, si din prima noapte. Vorba lui Teo de la Deko: "S-a fu**t cu mine din prima noapte, mi-a aratat ca stie, si uite ca avem o relatie stabila de 2 ani si o iubesc bai!"

Janina
| Janina a răspuns:

Cred ca e cam devreme 3 luni...nu cred ca se merita!

| JustMeFlory a răspuns:

Chestia asta nu e batuta in cuie! Nu este o regula sa te culci cu unul dupa 3 luni! faci pasul asta cand esti pregatit atat din punct de vedere fizic cat si pshihic.si bineinteles sa faci acest lucru cu cineva la care tii si stai ca nu te va dezamagi.happy

| andreea8888 a răspuns:

Daca el te ''impinge'' de la spate sa faci ceva contra vointei tale, tine cont de o parere ce ti-o dau din suflet:ESTE UN EGOIST CARE NU MERITA NIMIC, chiar nici sa viseze la tine!
Daca este vb de nehotararea ta, ar trebui sa fi atenta la semnalele tale interioare, ce vin in mod spontan si care iti sugereaza sa nu iti pierzi ''mandria'' cu un ''pierde-vara'' happy
Este foarte important sa te cunosti pe tine insati, si sa stii cand trebuie sau nu sa faci un pas, pentru ca subconstientul nostru emite tot felul de semnale de care putini tin cont(din pacate), astfel reusind sa nu actionezi gresit, sau chiar daca o faci, sa nu ai pareri de rau daca ramai singurica, pentru a macar ai facut-o tu, fara obligatii, fara vina cuiva!
Daca vrei sa faci ceva foarte inteligent, care sa iti descopere caracterul baiatului cu care vrei sa faci dragoste, incearca mici teste care iti vor arata cat merita sa iti pierzi virginitatea cu respectivul : cand esti pe punctul de a fi penetrata, spune-i ca te doare si ca doresti sa o lasati pe altadata, apoi, cu urmatoarea ocazie, roaga-l sa fie finut si cand este mai mult decat atat...deci amana acest lucru cat poti de mult, pentru a intelege cat de important este pentru el sa fac dragoste cu tine sau sex(presupun ca intelegi la ce anume ma referwinking )
In czul in care incearca asa forteze lucrurile sau devine nerabdator, ia-ti gandul de a-l face ''fericitul dezvirginator'', este un las care nu vrea decat sa ajunga cat mai repede la o alta bifare pe carnetelul sau de cuceriri a virginelor!

Daca rezista in felul acesta cateva zile, poate chiar 10-15, inseamna ca te iubeste, ca va fi tandru si finut, ca va tine cont de parerile si rugamintile tale mereu, de durerea pe care trebuie sa o treci cand te va dezvirgina si ca va stii cum sa se comporte cu tine in viitor, ca si iubita ce ii vei fi!
Daca ratezi prima sansa insa, nu te descuraja, mai exista persoane care te vor trata ca pe o printesa si te vor dori, chiar si fara un himen ce asteapta sa fie rupt!
Fi atenta cu tine si pretuieste-te ca si cum ai fi unica perla ramasa!

| urbanghost a răspuns:

Dupa cat timp vrei, poti sa te culci cu el si din prima seara... nu este o regula anume... cand te simti pregatita atunci va fi momentul tongue

| Linna a răspuns:

Nu o face din prima. poate fii un baiat care doar incearca sa profitehappy Dupa un timp in care chiar simti ceva pentru el. Acum tu faci ce vrei!

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cand ai o relatie solida si te intelegi cu partenerul eu zic ca poti sa o faci, totul este sa va intelegeti din toate punctele de vedere, asta conteaza cel mai mult.Acel timp care exista in fata tuturor problemelor de viata este doar pentru a-l cunoaste pe cel cu care ai sa faci dragoste, dar daca o faci asa de flori de mar, mai tarziu o sa-ti para rau.

| zerozero a răspuns:

...si cand o faci sa nu uiti de prezervativ...

| turtl3 a răspuns:

Cand vrei tu. Nu e nicio regula.

| aurelian07 a răspuns:

Nu exista stereotipuri pentru asa ceva, atunci cand esti pregatita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai sa simnti tu, ca esti pregatita sa faci acest pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un program cu treaba asta, parca dupa trei luni doua zile 6 ore si 26 minute. dar nu mai mult de 3 luni 2 zile 6 ore si 27 minute. piere cheful.
Asculta tu fetele alea ca ajungi bine laughing
Pe tine te asculti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei si dupa o saptamana te poti culca cu el ...traieste-ti viata fatowinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asculti de unu si de altu nu o sa ajungi departe! asculta-te pe tine si ai incredere in tine.cand esti pregatit/a si esti sigur/a ca vr sa faci e ok numai gandeste-te bine la ce vr sa faci gandeste de 3 ori si fa odata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faxi sex cam dupa 8, 9 luni! doamne'eu am 10 ani si dau sfaturirolling on the floorrolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una cred ca e cam devreme... dar, daca u simti ca el este baiatu pe care l'ai astepatat si care te iubeste si te simti pregatita atat fizic cat si emotional poti sa faci asta.iti dau un sfat:nu mai asculta de unele si de altele, asculta de u si uite'te atenta in sufletul tau si nu uita ca u esti singura responsabila de tot ceea ce faci, nu e responsabil nimeni pentru u. te pup ai grija de u.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind visezi iepuri