| Teeki a întrebat:

Buna!
Sunt foarte confuza. M'am certat cu una dintre cele mai bine prietene, din cauza la un baiat. Ea sufera foarte mult, deoarece acel baiat e afemeiat. I'am spus de mai multe ori, sa'l lase'n pace, chiar daca asta era destul de dureros. Dar ea a spus ca nimeni nu poate face nimic.Azi dimineata ea s-a dus la el acasa si au fumat si au baut cafea. Ea are doar 14 ani, iar el 16.Mereu cand e in peajma lui e euforica si face multe lucruri ca sa'i atraga atentia.Stiu ca n'am procedat corect si ca ar trebui sa o sprijin, deoarece i'am spus ca daca mai vorbeste cu El, poate sa'si ia gandul de la prietenia noastra. M'am saturat de povestea asta, este fericita cand e cu el, iar trista cand e singura. El ii pune mana in zone mai intime si eu nu vreau sa'si bata joc de ea.Il cunosc deoarece am fost prieteni buni, dar cand prietena mea a inceput sa sufere n'am mai comunicat asa de des ca inainte.Va rog sa ma ajutati.Multumesc Mult! Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| ssshhh a răspuns:

Pai probabil si u ai procedat gresit deoarece cand o persoana chiar iubeste pe cineva(sau chiar place) nu poti sa o convingi ca persoana respectiva nu e potrivita pentru ea! Ea doar pe el il vede si chiar daca stie ce el e afemeiat si altele, nu conteaza pentru prietena ta deoarece el ii da atentie si se simte bine langa el. Tu nu poti sa o convingi de altceva ceea ce trebuie sa faci acum este sa fii cat mai aproape de ea si sa nu o lasi sa faca prostii si mai mari(sa se culce cu el). Tu trebuie sa fii alaturi de ea si cand poti sa incerci sa o faci sa inteleaga ca acel baiat mai greseste si ca trebuie sa aiba grija cu el ca sa nu o faca sa sufere. Poate ar trebui sa vorbiti absolut deschis despre acel baiat, sa o asculti iar ea sa te asculte. Daca poti vorbeste cu acel baiat si intreaba-l ce vrea de la prietena ta! Nu o lasa singura deoarece atunci va crede ca doar el e alaturi de ea si ca restul lumii o paraseste si sigur va face ce vrea el.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu parintii ei. M-am saturat de pustoaicele astea aflate la pubertate care alearga dupa bad guys si dupa aia se plang ca le violeaza sau ca le bat.Cum va asterneti asa dormiti, fetelorstraight face
Golanii in general nu s-au nascut peste noapte rai.Au anumite traume din copilarie si sunt intr-o masura mai mica sau mai mare periculosihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt daniella.am multe sa iti explic chiar daca am 14 ani, mama mea e padagog si eu stiu cum sa procedez... daca vrei ia id asta danieladrutu...:*astept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci la prietena ta si sati ceri scuza!