| MissAvocado a întrebat:

sunt foarte suparata, porcusorul meu de guinea a murit azi. Voi ce ati facut cand va murit un animal de companie, cum ati trecut peste? Va rog, consolati-ma.

2 răspunsuri:
| SadBoyForever a răspuns:

Tocmai azii mi-a murit si mie porcusorul de guineea crying am plans cateva ore sunt foarte afectat eu zic sa incerci sa iti ocupi timpul cu altceva stiu ca l-ai iubit enorm si eu am tinut tare mult la el il aveam din 2006 sunt 7 ani in care a fost in camera mea zilnic parca s-a dus o parte din mine, oricum el v-a ramane in inima mea mereu/

| Emilian601 a răspuns:

Buna Miss! si mie mi-a murit catelul, singurul meu catel, l-am gasit pe marginea soselei sad
acum simt ca ceva lipseste de fiecare data cand ajung acasa, este un spatiu gol, era jucaus si mereu vroia sa-l mangai dar eu nu o faceam,
el avea grija de noi si era mai mereu vesel, insa avea un mare defect, manca foarte mult, foarte mult (era lacomlaughing, si pe parcursul a 7 ani am incercat sa-l fac sa nu mai fie asa, fara sa-mi dau seama am reusit sa fac asta acum cateva saptamani,
Cred ca si-a incheiat "rolul" in viata asta de caine, eu l-am invatat ceva, si el m-a invatat pe mine sa fiu mai bun, si vesel ca el, (desi nu prea am motive, dar nici el nu avea, si totusi era )
Gandeste-te doar ca ce a fost, ramane, si ca trebuie sa continui sa te bucuri de viata, sunt alte animale de companie care ne asteapta big grin