| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 7 sunt fata si vreau sa dau anul viitor la liceul militar la campulung..stie cineva cum se intra? pe proba practica/medie?

Răspuns Câştigător
| DavidTTwowTT a răspuns:

Se dau probe si se intra si pe baza de medie... Eu cand am vrut sa intru la militar mi s-a spus ca trebuie sa dau proba sportiva in care trebuie sa urmez un circuit stas si probe la amtematica si romana(Probele sunt pe baza de intrebari grila). Si cam atat, aa pentru a da probele trebuie sai medie maricica(cand au venit cu oferta ne'a intrebat cine are media peste 9) Dar iti trebuie cam peste 7 sau 8...
Bafta, sper ca te-am ajutat si mult succes dac avrei sa intri.