| star96 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a as vrea sa va intreb pe cei care sunt la profilul stiinte dai teza la:matematica, fizica, chimi, biologie, romana? As vrea sa ma duc pe acest profil doarece imi place chimia si biologia avand media 10(mai putin fizica cu media 8) si daca termini acest liceu poti sa devii doar medic sau farmacist? Cel mai bun si mai rapid raspuns primeste FUNDAA! Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| RalooKee a răspuns:

Profilul e stiintele naturii. Acolo sunt si eu si dau teza la romana, matematica, biologie si chimie (nu am dorit fizica). Dupa liceu, vei putea intra usor la facultatea de medicina daca ai fost la un astfel de profil si poti sa te faci medic, asistent, farmacist etc.

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Teze nu vei da la toata ci la rom si mate obicagoriu iar dintre fiz, chimie si bio alegi 2.Iti va fi mai usor daca vei face acest profil sa faci medicina (fie pentru a deveni medic sau farmacist) pentru ca faci multa biologie si chimie.Acum poti face orice facultate doresti, nu conteaza ce profil termini.
Mult succes in tot ceea ce faci.

| juNkie a răspuns:

Deci e simplu
scrii pe net axe
si vei primit 50 de ani gratis

| pink4ever7 a răspuns:

Profilul se numeste mai exact Stiinte Naturale. Dupa opinia mea este cel mai bun profil pentru cei care vor sa urmeze o meserie in domeniul medicinei. Se fac 2 ore de biologie, 3 de fizica si tot 3 de chimie/sptamana. Dar, trebuie s ate gandesti ca dai bac-ul la matematica!

| star96 explică:

Anticipat*