| AlinPiscota2203grau a întrebat:

Mai e o luna si dau examenul de clasa a 8-a si nu m.am pregatit mai deloc am luat 3 la mate si 3.3 la romana in simulare si am nevoie de nota 5 in examen cum sa ma pregatesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana nu e greu, lucreaza exercitii cu sinonime/antonime, invata definitiile semnelor de punctuatie si de ortografie si cum sa le aplici, comenteaza cat mai multe figuri de stil si imag artistice, invata cum sa iti exprimi opinia, structura ei, cum sa analizezi cateva parti de vorbire si de propozitie, fa compuneri pe anumite teme. La matematica fa exercitii de calcul, invata formule, invata sa desenezi corpuri geometrice iti las un link unde gasesti exercitii rezolvate la matematicahttps://www.youtube.com/......tps?/watch Chiar daca timpul e scurt, mai ai o sansa. Lucreaza in fiecare zi si vei vedea rezultate. Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatant pe rupte, zi de zi!

| DeathOfDreams a răspuns:

Well

Sunt convinsă că vrei să auzi că ai timp într-o lună să-ți pui la punct materiile, but
Mă îndoiesc că reușești în timpul ăsta să progresezi radical, atât la română, cât și la mate

Doar dacă nu cumva ai psihoză maniaco-depresivă cu tendințe de bipolaritate și nu ești deloc afectat de nivelul energetic care este enorm de scăzut, iar prin urmare, să stai 24/24 făcând teste întregi și pregătindu-te intens.

Dar dacă într-adevăr te apuci și renunți la o viață socială favorabilă, reușești să prinzi ceva.
So, go go go