| LeiAdrian a întrebat:

Sunt in clasa 9-a si am inceput sa ma gandesc la ce facultate sa dau dupa ce termin clasa a 12-a. M-am gandit la 2 facultati si anume Facultatea de Medicina si Facultatea de Teologie si nu stiu pe care s-o aleg. La Medicina as vrea pentru ca intotdeauna mi-a placut meseria de medic si de multe ori am spus ca mi-as dori sa devin medic mai ales acum ca acum la liceu sunt la profil Stiinte ale Naturii. Iar la Teologie mi-ar placea si acolo pentru ca imi place sa merg la Biserica si multi cei care ma cunosc ca merg la Biserica mi-au spus ca ar trebui sa dau la Teologie sa ma fac preot. Voi ce imi recomandati? Unde e mai bine? La Teologie sau la Medicina?

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Tot ceea ce conteaza este atractia ta pentru meseria respectiva. sunt sigura ca trebuie sa fie o meserie dintre cele doua care sa te atraga putin mai mult decat cealalta. daca practici o meserie trebuie sa o practici din toata nima nu pentru ca este banoasa sau usoara. oricum, esti abia in clasa a 9-a si poate pe parcurs o sa apara alte orizonturi asa ca nu este neaparata nevoie sa te hotarasti de pe acum. bafta!

2 răspunsuri:
| DarkAngel_8410 a răspuns:

Eu a-s alege medicina, deoarece este platita, dar trebuie sa te decizi singur care facultate iti convine

| Armen a răspuns:

Eu zic medicina deoarece ai un salariu bun dar tu trebuie sa alegi care te atrage