| Katt a întrebat:

Buna Sunt in clasa a X-a la profilul stiinte doar ca fac multa matematica( am si optionalul ) si facem exercetii aproape la fel de grele ca la m1.Nu prea ma descurc la matematica si de cand a inceput scoala am incercat sa invat bine,sa invat teoria etc dar nu stiu ce sa fac cu exercitiile de la tema care nu imi ies.
As avea nevoie de o culegere buna,si cu teorie dar si cu exercitii de lucru, si exercitii rezolvate.Una buna, va rog daca stiti :*.(dar pentru m2 )
Dau funda! Multumesc

2 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Buna, si eu sunt la stiinte socilae, dar eu nu am avut nenorocul sa am otional drpet matematica.Am incercat si eu so inteleg sa lucrez mai mult dar nu prea reusesti, poti sa inaintezi foarte putin sa nu te astepti sa ajungi la 9-10.Cel mai bine ar fi sa iei ore deorece un profesor poate explica mai bine decat o carte.In librari gasesti niste carti mici{noi le ziceam copiatoare}in carea i toata teoria, imi scapa acum cum se numesc ele doar poti sa ceri manual ajutator de matematica si o culegere cu exercitii.Nu prea stiu sa fie vreo carte in care sa ai si toata teoria si exerciti multe in lcoul tau as opta pentru doua carti: una exerciti si una cu teorie.

| Katt explică (pentru JustMusic):

Hey,scuze am omis sa zic ca e vorba de stiinte ale naturii ...si stiu la ce te referi, memoratoare cred ca se numesc carnetelele aleahappy. Mersi mult oricum.