| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a9a si il plac pe un băiat. Nu cred ca ma place deloc. Mi-a scris. Am fost foarte fericita dar am aflat ca a mai scris si altor prietene. Stiu ca trebuie sa uit de el dar chiar il plac...Ce pot sa fac sa ma placa si el?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa-ti treaca cu timpul si cand o sa cunosti altul mai bun. La varsta asta m-ar mira sa te tina o luna maxim laughing

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

La alte varste tine mai mult?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Nu neaparat dar la alte varste te mai maturizezi si mai vrei sa tii si de relatia aia in loc sa cauti s-o salvezi. La varsta lor nu stiu de asta, stau un pic, se plictisesc si schimba.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Dar prima iubire e la varsta lor

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Aia da.

| RAY a răspuns:

Vrei sa te mariti cu el? la varsta ta ce ai vrea fata? e perfect normal sa trimita mesaje mai multor fete ca doar nu o vrea nunta la varsta lui

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai si ce sa faca cu ele la varsta lui?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sa se joace cu papusa barbie

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Iti trebuie doua papusi, ca sa te poti juca. El nu cred ca are.

| Plato a răspuns:

Nu poti face pe nimeni sa te placa, ori e, ori nu e.
Eu la varsta ta ma jucam cs1.6 gen, grove street si smecherii. Fericirea, la mine, era cand terminam misiunea cu RC-ul. Ce vreau sa subliniez e ca e ridicol sa te gandesti la lucruri de acest gen, fetito, esti o fetita.
Daca asta e evoluție, WW3 poate schimba ceva in bine.

| GirlOnline81 a răspuns:

Eu n-am sa ti spun ca la varsta ta ar trebui sa ai alte prioritati. Nu. Insa o sa iti spun o regula absoluta de care sa tii cont in viitor: nu poti "face" pe cineva sa te placa. Nu poti decat sa te "faci" placuta.