| miki13 a întrebat:

Sunt la liceu la uman(filologie)si vreau sa ma transfer la real(economic),dar intr-un alt judet.Ce diferente trebuie sa dau si cum le dau, adica imi da cineva ceva de pe care sa invat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce sa faci asta? la filo nu ai fi dat bac la mate dar la economic vei da si va fi destul de greu, vei da diferente la mate bineinteles adica teza, la latina tot teza, dar acum depinde si ce clasa esti, la filo nu mai faci mate, biologie, fizica, chimie muzica, desen din clasa a 11, dar la economic se continua cu matematica, fizica si chimia, oricum bafta, majoritatea fug de aceste profile adica de real, vin tot mai multi la uman ca sa nu mai dea bacul la mate

| miki13 explică (pentru anonim_4396):

M-am mutat intr-un alt oras, iar liceul nu are profil filologic.