| candy_5543 a întrebat:

Sunt Larisa si as vrea sa pun si eu o intrebare.Incepem cu inceputul.Sunt in clasa a 8-a, din Satu-Mare.Raspund sau citesc intrebari de mult timp pe TPU dar nu m-am gandit ca voi avea si eu nevoie de ajutor. Povestea mea e foarte complicata si foarte trista.Asa ca va sfatuiesc sa va luati o batista si sa cititi pana la capat.
Dintr-a doua imi place de un baiat din clasa mea. Dar a inceput sa ma bage in seama abia intr-a 6-a.Ne intelegeam bine, eram prieteni foarte buni. Dar ceea ce nu stia nimeni era ca si prietena mea cea mai buna il placea. Ei i-am zis totul despre el. Dar ea nu mi-a zis decat cand, cica nu-i mai placea de el.Adica in clasa a7-a. Evident eu tot il placeam, dar el nu stia nimic, pana in ziua in care mi-a luat telefonul si a vazut un mesaj trimis celei mai bune prietene.Acolo scria ca nu o sa ma placa NEVER si chestii din astea.De atunci se comporta mult mai frumos cu mine, dar pe prietena mea o ironiza.Pe messenger, vorbeam forate deschis si nu pot sa zic ca nu si fata in fata. Dar m-a intrebat daca vreau sa ma combin cu el, eu zicand nu pentru ca eu banuiam ca prietena mea inca il place. A doua zi dupa reaspunsul cu pricina s-a schimbat totul. A facut schimb intre mine si prietena mea.Pe ea a intrebat-o daca se combina cu el.Desi ea il placea cat de cat a raspuns nu ca sa nu ma raneasca.Atunci baiatul despre care vorbim m-a intrebat daca il mai plac si ca ar fi bine sa nu-l mai plac si chestii din astea. Evident el credea ca noi 2 nu stim ce a vorbit el cu fiecare in parte.Acum,dupa vreo 3 saptamani nu-l mai plac iar el este impreuna cu prietena mea cea mai buna.Deoarece noi am vazut ca ne-a intrebat pe fiecare acelasi lucru cu aceleasi cuvinte ne-am gandit ca e ceva putred la mijloc. El cand ne intreba lucrurile alea jura ca ne palce, chiar cu mana pe biblie. Dar noi tot avem indoieli :atunci cand vorbeste doar cu mine imi zice ca sunt buna de amanta si chestii din astea.
Poate va intrebati care e nedumerirea noastra daca totul e ok. Ei bine, noi nu stim daca doar ne joaca pe degete, sau chiar o place pe prietena mea. Ea mereu imi cere sfatul, dar nu stiu ce sa ii raspund de aceea am apelat la voi. Vreau sa stiu daca el chiar o place sau isi bate joc de amandoua. Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.Multumesc de ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se folosește nu o place pe prietena ta sau dacă o place nu simte ceva deosebit pentru ea atât timp cât îți spune ție ca ai fi buna de amanta etc. Sfatul meu e sa îl lăsați cu ochii în soare. El ar cam vrea sa o tina pe prietena ta de iubita și pe tine de amanta.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, va joaca pe degete, va crede usuratice si va foloseste pentru distractie. Si nu e deloc o poveste tragica, ci doar o mica harjoneala de copii.

| Zâmbărici a răspuns:

Incearca sa aiba atentie de pe ambele fronturi si da va joaca pe degete adica ori place pe una ori pe alta happyE bine ca nu mai placi asemenea baiathappy

bye

| betty17 a răspuns:

Are si el nevoie de o prietena.nu conteaza daca esti tu sau prietena tabig grina incercat la amandoua, a insistat pana i-a iesit combinatia cu una din voibig grinwinking

succes

| micky a răspuns:

Pai. nici el nu prea stie ce simte, ce crede. dupa parerea mea totul pentru el este un joc si va cam joaca pe degete big grin

| LAVINIA123 a răspuns:

Ma numesc Lavinia-Larisa(dorinta parintzilor mei) la fel ca tine si am un raspuns... Te place pe tine...

| Mariiko a răspuns:

Se foloseste de ambele lasati-l nu merita dragostea voastra...

| candy_5543 explică:

Eu cred ca te place pe tine, zii prietenei tale sa o termine cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place pe tine; doar isi bate joc de prietena ta; daca pe tine te-a intrebat prima oara inseamna ca simte ceva pentru tine; pe prietena ta a intrebat-o doar sa te fac geloasa si poate sa vrei sa fii acum cu el.Prietenei tale zii sa-i dea papucii; o sa o faca sa sufere; asa ca chiar daca ii place de el mai bine il lasa; ideea e ca te place bukura-te.mai bine accepta sa fii cu el; clar te place pe tine.

| dydy_6622 a răspuns:

El te place doar se foloseste de prietena ta... zii sa se desparta de el altfel o s-o faca sa sufere, mai bine uitati amaindoua de el si gata