| BuffaloSoldier a întrebat:

Tigarile electronice sunt periculoase?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Folosirea tigarilor electonice nu este nociva organismului. Teoretic vapatul (inhalarea de vapori) nu este nociv sanatatii deoarece in realitate se inhaleaza vapori de glicerina naturala pura, deci nu se inhaleaza fumul rezultat in urma unei arderi care are un anumit continut de gudroane care poate fi mai mic sau mai mare fiind in functie de calitatea tutunului. Gudroanele inhalate odata cu fumul sunt nocive organismului si acestea rezultat doar in urma unei arderi, atat al tutunului cat si a foitei de hartie, asa cum se intampla in cazul tigarilor cu tutun sau a pipei. Glicerina vegetala naturala existenta in asa numitul "cartus" /rezervor introdus in tigareta electronica (care se vaporizeaza) poate sa aiba un anumit continut de nicotina sau nicotina sa lipseasca in totalitate si sa contina doar diferite arome de fructe sau flori. In consecinta esta unanim acceptat faptul ca tigarile electronice sunt nepoluante si nu afecteaza sanatatea celui care-l foloseste si nici a persoanelor din apropiere. Toti care au raspuns nu au nici cele mai elementare informatii in aceasta privinta. Sanatate!

4 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Mai periculoase decat cele normale.

| ksaoswh a răspuns:

Da, tigarile electronice sunt periculoase.

| blaa01 a răspuns:

Fumatul in sine e periculos.sa nu crezi ca tigara electronica face minuni

| dariusanderi43 a răspuns:

Nu sunt sanatoase deloc