| Sophia_Stefania_1996 a întrebat:

Știu că e începutul vacantei, dar trebuie să fac o alegere grea. La anul s-ar putea să stăm câte 2 în bancă și cel puțin în prima zi avem voie să stăm cu cine vrem. Eu trebuie să aleg între două prietene de la grădiniță ( să le numim 1 și 2). Problemă e că dacă stau cu una se supără cealaltă. Eu nu vreau sa le supăr mai ales că 1 face mare tam tam pe chestia asta. Mă întreabă pe mine "dar eu cu cine o sa stau". Ceea ce mă enervează este că 1 are mai mulți prieteni decât mine adică ea vb cu toți colegii. Eu abia deschid gura. 2 e mai ok dar știu că s-ar supăra și ea. În rest toate fetele au cu cine sa stea, ma rog, nu știu sută la sută. Iar cu băieții eu nu mă înțeleg. Și nu pot să garanteze că vor fi mulți colegi noi. Eu trec în a 5 și am 12 ani.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puneti 3 bilete intr-o punga si trageti la sorti

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Lasale pe prietena nr 1 si nr 2 sa stea in aceeasi banca, asa le impaci pe amandoua. Tu o sa stai in spatele lor, simplu.