| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Sper sa cititi pana la final si daca aveti un sfat...
Am fost impreuna cu el un an, din august anul trecut.Nu vedeam pur si simplu viata fara el.Nu ma gandeam la o despartire, asta pana in ultimele luni.Cand a inceput cosmarul, s-a schimbat.Eu ma suparam,el se enerva, ma mintea, se ascundea...ma simteam oribil, nu trecea un timp si iar plangeam si iar...
In aprilie la inceput a fost primul barbat din viata mea.A fost o perioada buna atunci.Apoi...nu stiu,poate m-am schimbat si eu,poate...dar sufeream enorm,nu mai puteam iar intr-o zi in care eu avem nevoie de el(in perioada in care era oribil intre noi,bine,eu sufeream, el nu stiu) el se plimba cu o fata, mi-a zis cineva.Atunci m-a vazut si tatal meu plangand si n-am mai suportat i-am zis sa nu ma mai caute si ca nu vreau sa-l mai vad. Dupa 3 saptamani n-am mai suportat l-am cautat,l-am implorat sa ma ierte.A zis de fata aia cu care s-a plimbat ca a stat cu ea pana i-a venit prietenul si trebuia sa vorbesc cu el.Dar n-am mai putut nu stiu ce a fost in capul meu,am gresit.
A zis:"daca ma iubesti atat de mult ai putea sa faci dragoste cu mine?".El zicea ca nu crede ca-l mai iubesc ca inainte,ca eu nu stiu cat de tare doare ca persoana pe care o iubesti sa-ti zica ce am zis eu,i-am zis ca de aia m-am intors ca aia a fost doar o vorba,iar el tot insista sa facem dragoste ca de ce nu pot,si am acceptat.
A fost frumos,era in ziua in care am facut un an.M-am simtit asa fericita,nu-mi venea sa cred,il simteam ca ma iubeste totusi asa a parut,nu stiu, m-am simtit protejata, tot.Am plecat acasa. Apoi nu mi-a mai raspuns, dar eu tot il cautam ca stiam ca o sa ma caute.Ma gandeam ca gata o sa ma schimb o sa incerc sa-i arat ca-l iubesc cu toata fiinta,sa fac orice sa fie bine, sa...dar poate a fost prea tarziu, m-a lasat balta.Nu a mai raspuns si a intrat in alta relatie.Am luat pastile,am simtit ca mor. Poate cu asta a trebuit sa platesc pentru ceea ce am facut, cred ca eu am stricat totul, dar nu mai suportam uneori.Ne-am promis cu lacrimi in ochi ca nu o sa ne despartim si am avut atatea momente, nu pot uita.Sunt distrusa cand ma gandesc ca nu ma mai iubeste sau nu stiu, ca nu o sa mai fie langa mine

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fără să generalizez, dar aşa sunt aproape toţi!
Să nu crezi că eşti singura care a păţit asta, sau că nu o să mai păţeşti.
Întotdeauna, într-un lucru rău, trebuie să priveşti şi partea bună, partea plină a paharului.
Trecutul nu poate fi şters, însă poate fi reparat. În ce sens?
A fost pentru tine o lecţie de viaţă. De acum în colo vei fi mai precaută şi la următoarea propunere de genul acesta vei spune detaşată că nu trebuie să i te oferi cuiva pentru a-i demonstra că-l iubeşti.
Păstrează rezerve chiar dacă ai impresia că ai cunoscut cel mai bun băiat, care crezi că nu te va dezamăgi niciodată.
Poveştile de dragoste sunt extraordinar de frumoase la început, dar toate au un final trist, pentru că pe parcursul relaţiei intervin sentimentele de ataşament, iar unul dintre cei doi poate călca strâmb, lasându-l pe celălalt cu inima frântă.
Şi încă ceva :
"Niciodată să nu- ți oferi inima pe o tavă de argint cuiva care știe să mănânce doar din farfurii de unică folosință."
Baftă!

| Classy a răspuns:

Trebuie sa fii constienta de acum incolo ca asa sunt majoritatea baietilor! La inceput e lapte si miere, apoi cu timpul incepi sa ii iubesti si ei sa se indeparteze de tine..Cam stiu cum e.Ce trebuie sa stii tu e ca e necesar sa fi puternica in fata lui, sa ii arati ca nu iti pasa, iar daca mai vorbeste cu tine uneori sa ii arati indiferenta..chiar daca e foarte greu acest lucru..Nu claca in fata lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un magar de porc, asta a urmarit de la inceput, dupa ce ca ti-ai daruit cel mai de pret dar s-a sucit, nemernicul! Te-a jucat pe degete cum a vrut el cand a vazut ca esti in limba dupa el, tu ai gresit nu el, ar fi bine sa-l ameninti cu politia, ca sa-l ti putin in alarma si sa se invete minte sa nu mai faca asa cu alte fete

Răspuns utilizator avertizat
| Mădălllinna a răspuns:

Nu trebuie sa te distrugi din cauza unui baiat ca el. Nu te supăra dacă te abandonează cineva. Oamenii refuză lucrurile scumpe, pe care nu și le permit :* Sa fi iubita ♥

| trance04 a răspuns:

Heyy capul sus, gandeste, unde este demnitatea si mandria ta de femeie, ai viata inainte, nu s-a lasat cu divorturi sau altceva, fii tare, a fost ceva frumos s-a terminat cam urat dar viata merge inainte si tu cu ea, ce-i al tau nu ti-l va lua nimeniwinking:*

| trisoru a răspuns:

De aici inteleg ca baiatul si-a atins scopul si te-a lasat, sa iti fie invatatura, nu puteai stii la ce sa te astepti da sincer el e o fetita cu p*** in plus a plecat cu alta

| Evelyn666 a răspuns:

Te rog, te rog din suflet, opreste-te! Acest om nu merita increderea ta, suferinta ta...nimic! Cum poti sa spui ca e totul din vina ta, cum poti sa ai atata incredere in el?straight face Cand spui "sa nu ma mai cauti" nu te duci tu dupa el! Daca el chiar te iubea, venea dupa tine. Si cum se face ca, amorezul tau imediat dupa ce v-ati impacat, sa-ti ceara sa te culci cu el, iar apoi sa se faca ca nici nu existi?raised eyebrows Asta numesti tu dragoste intre doi oameni? El a profitat de tine, te-a inselat, iar tu nu ai vazut asta. Punct.

| RanyaRa a răspuns:

1. Cum sa iti ceara sa faceti dragoste? Cati ani ai? Daca esti minora ar trebui sa il dai la politie.
2. Doar sex a vrut.
3. Nu te invinovati.

| PisicutzaTa a răspuns:

Pai din cate am citit eu pe el nu-l cam intereseaza, este indiferent cu tine... A indraznit sa-ti zica "daca ma iubesti atat de mult ai putea sa faci dragoste cu mine?" doar pentru ca stia ca puntul tau sensibil este el si ca-l iubesti incat ai face orice ca sa nu-l pierzi. Ar trebui sa faci ceva, sa iei niste decizii care te priveste pe tine sa nu te mai pui p ultimu loc, daca t iubeste te accepta exact cum esti cu bune cu rele. Am trecut si eu printr-o situatie de genu. aproximativ. dar la tine e mai rau ca nu se gandeste deloc la ce simti, nici macar nu-ti vorbeste. ar trebui sa faci cum face el sa-l tratezi cu indiferenta, sa nu-l cauti, sa incerci sa-l uiti, stiu e greu. apoi o sa se intrebe ce o fi cu tine si o sa te caute chiar daca dureaza mult timp asteptarea nu-ti pierde speranta!

| Gαηαmα a răspuns (pentru PisicutzaTa):

Pai nu l-am mai cautat deloc, doar 2 zile dupa, atunci cand nu stiam ca e intr-o relatie, apoi nu am mai zis nimic, dar nu-mi venea sa cred deoarece el si atunci zicea ca vrea sa fie ca inainte ca ma iubeste...s-a prefacut sau nu stiu, eu nu am mai zis nimic.Eu tot sper sa ma caute dar nu stiu...Multumesc!