| Adelina1998B a întrebat:

acum cateva zile m'a luat si pe mine raceala, acum sunt mai bine dar ma doare foarte rau gatul. OK, nu asta ii problema. dupa o zii mi s-a infundat urechea si o inceput sa ma doare, dar nu foarte tare. Mi'o trecut. iar acum dimineata, m-am trezit cu cealalta ureche infundata si ma doare ingrozitor, nu mai stiu ce sa fac de durere, va rog frumos dati'mi un raspuns ca nu mai stiu ce sa fac ...App..aud si un sunet, un fel de fasnet! (scuzati categoria )

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ai tras curent si trebuie sa mergi la medicul de familie, ca sa nu fie cumva vorba de otita.

| pietrean a răspuns:

Poate sa fie o otita, daca te doare.La farmacii,gasesti medicamente calmante, antiseptice,(cere ajutorul farmacistului, explicand simptomele)dar asta pana mergi la un medic ORL-ist, pentru a vedea exact care este cauza.
In cazul in care nu mai rezisti la durere, mergi la Urgente.

| Adelina1998B explică (pentru pietrean):

Multumesc :*, am fost la Urgente, numai ce am venit. am avut un dop de ceara straight face ..acum asa bine ma simt :X ..multumesc inca o data de sfat happy