| cscurtoiu a întrebat:

Bună, TPU!

Acum câteva zile un băiat s-a dat la mine; am vorbit, mi-a cerut numărul ( pe care nu i l-am dat ) și. m-a sărutat, fiind primul meu sărut. Faza e că m-a cam "șocat" că m-a sărutat tocmai în prima seară în care am vorbit. Și am vorbit de ne-am omorât; era o ditamai gașca cu noi ( mă gândesc că dacă voia să vorbim liniștiți zicea să mergem undeva, într-un loc mai retras ).

A doua seară eu a trebuit să plec pentru că a venit cam târziu... și știa că eu nu pot să stau mult ( mi-au spus prietenele mele că a fost cam supărat că nu eram eu acolo ).

În a treia seară m-a jigărit; m-a gâdilat, m-a ciupit etc + mi-a spus de multe ori " micuțo " și eu ador apelativul.Dar m-a derutat faptul că vorbea cu un tip și zicea el că e " un om liber ", tipul celălat zicea să aibă grijă de gagică-sa ( cred că la mine se referea ) la care el răspundea " Ce-i să îi fac dacă e timidă și nu zice și ea nimic?". Acum pe bune : el știe că nu am mai fost așa aproape de un băiat și că mi-e cam rușine și vrea să nu fiu timidă?!
Apoi a zis că se duce nu știu unde cu prietenul lui și nu a mai venit decât pe la 11 jumate, iar eu intrasem în casă.

Voi ce părere aveți? Sunt cu el sau nu? laughing
Șii. voi ați pățit vreodată ceva asemănător?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta sunt chestii prostesti. poate esti cu el poate nu, o sa iti dai seama daca o sa il vezi cat de curand de mana cu alta sau nu.

| cscurtoiu explică (pentru anonim_4396):

În cazul meu lingându-se cu una.

4 răspunsuri:
| Denly a răspuns:

Daca te-a sarutat nu inseamna ca esti cu el. Daca ati cazut amandoi de acord ca sunteti impreuna atunci sunteti impreuna.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Pai stai putin. Cum sa fiti impreuna daca tu nu stii chestia asta? laughing Vorbiti despre asta si lamuriti, dar incearca sa fiti doar voi, nu toata gasca ca iti dai seama ca te place daca te-a sarutat si tot ce-a mai facut el acolo. Da, am fost si eu intr-o situatie asemanatoare, dar nu am ajuns atat de departe (daca ajungeam, acum imi parea rau laughing ), doar vorbeam prin mesaje, pe facebook si ne spuneam cat de mult ne iubim -_-. Naspa amintiri laughing Nu te gandi ca vreau sa te descurajez sau ceva de genu', dimpotriva, sper sa formati un cuplu adevarat. Intreaba-l tu chestia asta, daca sunteti impreuna sau nu si daca vrea sau nu sa se intample si ii mai poti spune ce ne-ai spus si noua in legatura cu timiditatea ta inca o data, ca te-a luat prea tare din prima. Bafta! happy

| NUAMR a răspuns:

Nu esti cu el si se vede ca nu prea ati cazut de acord cu idee de a fi impreuna.Ar trebui sa ii spui in fata ce simti si toate chestile pe care nu le suporti la comportamentului.Mi mi se pare, fara suparare, ca el isi bate putin joc de tine.