| PopescuLucian a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut o fata cu care am inceput sa am stranse legaturi de prietenie, cu care chiar am ce discuta si care ma ajuta foarte mult in problemele de orice tip. De cateva zile ne-am combinat iar acum mie imi pare rau deoarece atunci cand se va sfarsi aceasta conexiune, ne va parea rau amandurora fiindca nu vom mai avea legaturi sau discutii interesante precum cele actuale. Oare ar trebui sa las lucrurile sa evolueze sau sa readuc relatia la una de prietenie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei să distrugi totul? Prietenia, omule, aceea era importantă. Dacă ții la un prieten/ o prietenă nu poți începe o relație cu el/ ea știind că se va sfârși. Repară tot ce-ai stricat sau construiește ceva mai bun. Relația asta ar putea afecta și alte persoane? Dacă da, atunci știi răspunsul. Ești realist, știi că se va sfârși această conexiune, dar când?

| bmliohndu a răspuns:

Oricum relatia de prietenie care a fost intre voi nu o sa mai fie niciodata chiar daca incerci tu acum sa o readuci inapoi big grin Cel mai indicat insa este sa lasi lucrurile sa vina de la sine vedeti cum va intelegeti insa daca tu vei sta mereu cu teama asta: aolo daca ne certam si nu o sa mai fim nici prieteni? nu vei ajunge nicaieri sa stii ca unele riscuri ne aduc lucruri bune