| dianamik22 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine am 14 ani, daca mama e mai protectoare si nu prea ma lasa afara, cum sa o conving sa imi dea voie?

6 răspunsuri:
| MyEssence a răspuns:

What?! Asta e obsesie...frate...ce crede ca faci afara?! In primul rand explica-i cum te simti si spune-i si tu ca o sa inveti mai bine, sau chestii dinastea.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Superstar112 a răspuns:

1.Ii spui ca deja esti adolescenta si ca ar trebui sa fii cat mai libera.
2.O asiguri ca esti de incredere si ca nu vei vorbi cu strainii.
3.Ii spui ca prietenele tale merg afara singure inca de la 7 ani.
4.Ii spui ca poate sa te sune oricand vrea ea.
5.Ii spui ca nu stai mai tarziu de ora 18.00.
Sper ca te-am ajutat! Apropo vrei sa fim prietene?

| zaooo a răspuns:

Asta e o prostie nu anseamna protectie ci obsesie spune-i ceva de genu ma duc sa anvat la o prietena sau daca nu vrei so minti spune-i ca o sa fii cuminte spune-i"ce as putea sa fac afara nu o sa vina unu sa ma fure" putin sarcasm ajuta eu am ancercatlaughing

| PatiiixD a răspuns:

Si eu trec printr-o chestie asemanatoare, doar ca eu am 13 ani. Mama nu`mi da voie prin oras decat in week-end-uri. Pai, ai putea sa ii promiti mamei tale ca vei fi devreme acasa si ca nu vei pleca foarte departe de casa. Macar fa-o sa te creada, nu trebuie neaparat sa te tii de cuvant. [ la mine a mers chestia asta 3 ani, dupa care am fost descoperita laughing. ] Baftaaa! :*