| Kenoby a întrebat:

BUNA TPU! Ajutoooor! Am un prieten foarte bun, am copilarit impreuna. El are o relatie de mai mult timp cu o fata pe care o iubeste foarte mult, dar acum de cateva zile se da o tipa la el si el a facut misto de ea spunandu-i ca maram o place ca nu poate trai fara ea si tot felul de prostii, in speranta ca il va lasa in pace si nu il va mai stresa cu telefoanele. Prietenul asta al meu mi-a spus sa nu ii spun iubitei lui ca a vorbit cu tipa aia care i place ca s-ar fi certat (eu am asistat cand au vorbit la telefon [cand si-a batut joc de ea]) dar eu, ieri seara m-am imbatat, am sunat-o pe prietena lui si i-am spus dar i-am spus mai multe minciuni, ca orice om beat, am facut o tampenie. Dimineata cand m-am trezit i-am spus fetei ce s-a intamplat cu adevarat si nu a mai fost suparata, a inteles. Dar a apucat sa ii spuna prietenului meu si acum e foarte suparat pe mine si vrea sa ma bata. Ce sa fac sa ma ierte? Dati-mi idei, va rog din tot sufletul. Tin foarte mult la omu asta, imi este ca un frate si nu vreau sa il pierd dintr-o prostie facuta la betie. Va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

...du-te la el cu curaj si cere-ti scuze umil, imbratiseaza-l

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Inuman ce-ai facutthinking tu vrei de fapt sa scapi de bataie, nu sa-l impaci pe fratiorul tau.
iti dai seama...era si el atat de inocent puppy dog eyesti-a prezentat prietena lui, iar tu...i-ai infipt cutitul in coasta

| Kenoby explică (pentru SergiuBoss11):

Stiu omule, regret enorm si mi-am cerut scuze si de la el dar nuv rea sa ma ierte, dati-mi un sfat ce sa fac...va rog frumos

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Kenoby):

...du-te la el cu curaj si cere-ti scuze umil, imbratiseaza-l

| Pinocchio a răspuns:

Vezi ce inseamna sa ai prieteni? te tradeaza!
Bine ca macar ai recunoscut si vezi ce face bautura din om, desi nu e o scuza ca ai fost beat dupa parerea mea.

| Ch0co a răspuns:

In primul rand e vina ta. A trebuit sa bei, este? Incearca sa ii explici, daca chiar e prietenul tau o sa te ierte

| Șincari_Mihaela_1999 a răspuns:

Uite, eu una nu o să te judec că ai băut și că ai făcut nu știu ce prostii. adică orice om mai greșește, nimeni nu e perfect. Acum problema e că trebuie să faci ceva ca să te scoți din belele laughing Păi uite o opțiune..ai putea într-o zi, să o suni pe iubita prietenului tău și să o întrebi dacă prietenul tău e în toane bune, atunci tu o să încerci să-l suni o să-l chemi la o bere/suc laughing să-i explici care a fost măgăria, și să-i spui ce ți-am zis eu mai sus, că nimeni nu e perfect, că nu a fost cu intenție, bla bla bla, într-un fel o să-i spui care a fost motivul pentru care te-ai făcut mangă și așa poate o să te înțeleagă, s-ar putea la început să nu fiți la fel de apropiați cum erați înainte, însă o să încerci să-i aduci aminte despre relația vostră încă din copilărie și ai să vezi că o să iasă ceva. Succeswinking happy