| SoCrazyDeeeea a întrebat:

Buna tpu...am 12 ani si imi doresc cu disperare un catel. Parintii mei nu prea sunt de acord. Va rog dati-mi niste idei cum sa ii conving sa imi ia un catelus! Funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| OoGAGoO a răspuns:

Pai...
1-Daca nu inveti bine la scoala sau incat sa-i multumesti pe parintii tai le promiti ca vei invata mai bine
2-Te rogi de ei si le spui sa se puna in locul tau sa vada cum este ca cineva sa isi doreasca ceva din tot sufletul
3-Daca iti doresti ceva din tot sufletul ti se v-a implini.Asa mi-a spus si tatal meu cand eram mai mica si mi s-au implinit multe dorinte.
Deci sfatul meu este ca daca iti doresti ceva foarte mult ti se v-a implini dorinta chiar daca cineva se opune sau nu ai bani in cazul multora(depinde de ce dorint iti puiwinking )
Sper ca te-am ajutat.Si sa vezi ca mai devreme sau mai tarziu ti de v-a implini dorinta.

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

Trebuie să-i convingi că eşti responsabilă. Spune-le că vei avea mare grijă de el, că ştii în ce constă creşterea unui câine şi că îl vei dresa foarte bine.
Baftă!