| Raul20060283 a întrebat:

am 12 ani si sunt foarte mic de inaltime am 1.55 m.Imi puteti da ceva sfaturi ca sa cresc pentru ca toata lumea imi zice ca is mic!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de un sport pe care sa-l practici zilnic: inot, baschet, volei sau handbal, ca sa-ti stimulezi cresterea, ca altceva nu exista.
Ahhh am uitat sa-ti spun, pune mana si manaca sanatos, ca sa-i dai putere corpului sa creasca! Doar cu aer nici nu te inalti si nici nu te dezvolti!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Abia incepi sa cresti, nu-ti face griji, dar incearca totusi sa practici basket cat mai frecvent, iti stimuleaza dezvoltarea

| Raul20060283 explică (pentru Adry05):

Mama are 1.60 m si Tata are 1.80

| raMLesS a răspuns:

Ce inaltime au parintii tai? Aveam un coleg care pana la 12-13 ani era mic de statura, avea cam 1.60.
Dupa ce a trecut si vacanta de vara, cand a venit la scoala nici nu l-am mai recunoscut, avea aproape cu un cap mai mult decat atunci... pe parcursul anului a mai pus cativa cm, iar peste cativa ani a ajuns la peste 1.85m.

| Raul20060283 explică (pentru raMLesS):

Mama are 1.60 si tata are 1.80

| raMLesS a răspuns (pentru Raul20060283):

O sa treci de 1.70 cu putin, cred ca o sa ai maxim 1.75