| Okkultist a întrebat:

am 13 ani si am un metru vircula saptezeci si trei, patru. Inaltimea asta cred ca este prea mare pentru mine? Mentionez faptul ca am facut karate si yoga inca de mic. Dar mi-se pare ca sunt cam mare pentru 13 ani. Altii prieteni de ai mei au un metru virgula cincizeci, cinci. Cred caa sunt cam inalt pentru varsta mea si nu vreau sa fiu foarte inalt ca urasc chestia asta. Am renuntat la asanele din yoga care ar putea sa ma mareasca, ca talasana de exemplu nu prea o mai fac. In fine na rog sa-mi ziceti daca este bine pentru varsta mea sa am inaltimea aceeasta. Si daca nu, exista vreo cale sa nu ma inalt foarte mult, mi-e frica de lucrul asta. Tatal meu este medic si a zis ca e bine asa cum sunt dar el are alte visuri cu mine care vor ramane visuri tongue Va rog frumos e normala aceeasta inaltime, de cateva zile nu mai pot dormi noaptea deoarece ma gandesc la asta? crying

Răspuns Câştigător
| DemonvsAngel a răspuns:

Nu e rau! La mine in clasa sunt la baieti piticanii si e cam naspa mai ales sa iti placa de un pitic, dar si vreo 6-7 inalti care sunt invidiatii. Daca esti inalt poti avea multe avantaje.Baieti inalti sunt invidiati de unii baieti si placuti de fete.La mine in scoala sunt multi baietii inalti de exemplu este unul de a 7 care are 1.75 si e cel mai dorit baiat, dar mai este si unul de 8 care imi e prieten foarte bun si are 1.87 si toate fetele l-au invitat la banchet. Deci sa fi inalt nu e ceva rau e un mare noroc!
Mult succes! Eu sunt a doua cea mai inalta si am 1.65 si vreau sa fiu mai inalta sa stii ca as face schimb cu tine de inaltime sunt super geloasa.Dormi linistit si fi tu insati!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu mi se pare ca esti prea inalt, ai avut o crestere mai rapida in aceasta perioada si atat.Plus ca nu e rau sa fii un barbat ceva mai inalt! NU?

| nesuferit a răspuns:

Am facut arte martiale si nu are nici o legatura, am 1.73 laughing

| Okkultist explică:

"nesuferit" in combinatie cu hatha yoga si tot felul de pierderi al timpului cum este dansul ma cam dezvoltat. Are legatura, daca mergeam la sala oasele nu se dezvoltau atat de mult in schimb se dezvoltau muschii si nu-mi place sa fiu pachet de muschi, imi place sa fiu normal. Si de grasime fug mereu in fine. Majoritatea asanelor, ca garguasana, talasana, adhra chandrasana, fiecare are rolul de ati face un corp frumos, tonifica muschii. Pun totul pe akrate deoarece proful care imi preda yoga preda si artele amrtiale. Asa am avut eu "ghinionul" sa gasesc un prof simpatic si exigent zicand ca trebuie sa cresc inalt tongue In orce caz nu am zis ca am practicat doar karate chiar daca am iesit de acolo cu probleme la coloana nu prea vad pe cineva care sa fi practicat asta si sa nu iasa cu ceva probleme. Parerea mea ca orce tip de arte martiale fara yoga, un regim adecvat ca ayurveda si meditatia. Doar nu crezi ca ma apucam de asta fara nimic sa mearga cu ea nu? Pana la urma majoritatea am vazut ca merg sa sparga fete ceea ce urasc, de aceea profu i-a dat afara pe cei care erau "cocalari" laughing In fine m-amd eplasat de la subiect lasa oh go on

| DemonvsAngel a răspuns (pentru Okkultist):

Lasa nu este nimica! Esti prima persoana care o cunosc sa practice aceste lucruri fara sa isi doreasca sa sparga fete. SI faza cu pachetul de muschi ai dreptate la noi sunt care au aceste pachete si mi se face rau. Eu apreciez oameni de treaba.Bravo profesorului tau ca i-a dat afara. L-a mine in clasa e unul care se da mare si tare ca se poate autoapara si de aceea crede ca poate sa ne fac sa il credem super cool. Am uitat sa ma prezint unii imi zic Alex sau Gaby, dar multi din amicii mei imi zic Zambilici.

| Okkultist explică (pentru DemonvsAngel):

Alex mai intaiwinking Incantat, Bogdan uite id-ul daca vrei sa mai vbwinking cand ai timp big grin blizzard17x Apropo tare cu proful rolling on the floor e laudaros inseamna

| DemonvsAngel a răspuns (pentru Okkultist):

Id-ul meu alexvsgaby

| ktlina a răspuns:

Daca esti baiat esti super ok.Eu cunos pe cineva care are 14 ani si are 1.85. poti sa te apuci de baschet happy

| DemonvsAngel a răspuns:

Multumesc e prima mea fundita.Sincer sa stii ce am scris nu e pentru fundita e pentru ca si eu am avut problema asta si stiu prin ce treci. O frumoasa si inca o data multumesc foarte mult!