| Roxaniki98 a întrebat:

Buna tpu...am 14 ani.am 1.55 m inaltime si 48 kg.doar k sunt un pic cam plinuta.(Asa cred eu) am fundul mai bombat si poate de asta.sad cineva mi-a zis ca in fiecare luna in care nu apare menstruatia ma ingras. este adevarat? si inca ceva..as dori sa stiu ce ar trebui sa fac sa mai slabesc cateva kg?! fara exercetii..acum nu prea am timp pentru ca a inceput scoala si invat dupa-amiaza! sad dau funda :*

Răspuns Câştigător
| pix3L a răspuns:

Crede-ma pe mine ca e mai bine cu esti acum e mai bine sa fii mai plinuta decat sa fi slaba ca o scandura! Dar daca vrei sa slabesti mananca numai fructe renunta la ciocolata, cipsuri, suc(fara cola, pepsi) singurul tip de suc pe care ti-l recomand este cel natural cum ar fi Giusto sau Prigat insa poti sa bei si ceai dar numai ceai-uri naturale.
Sper ca sfaturile mele sa iti fie de folos. Funda
Si nu in ultimul rand poti sa mananci la pranz ceva sanatos cum ar fi o salatawinking

2 răspunsuri:
| Alllllexandra a răspuns:

Bea muuulta foarte multa apa si nu mai manca dupa ora 7, deoarece seara corpul nu are nevoie asa multa de calorii si se pune pe tine.A, si de dim, cand te trezesti, inainte sa mananci sa bei doua pahare de apa si sa nu dormi imediat dupa ce ai mancat pentru ca se va pune pe tine.Bafta:*:*

| alex951 a răspuns:

Greutatea normala la inaltimea ta este intre 45 si 65.Deci nu esti grasa!