| SpeșălGirl a întrebat:

Am 14 ani, iar prietenul meu 15.Imi zice mereu ca ma iubeste,dar as vrea sa imi demonstreze si prin fapte.El e mai timid,si de fiecare data cand iesim,nu spune nimic,nu ma imbratiseaza,sta ca o statuie.M-am saturat sa il imbratisez eu mereu si el nici macar sa nu ma ia de mana.I-am spus sa nu mai fie timid, dar se comporta la fel.Eu sunt fata si il abordez mereu, dar el nu face nimic.Nu stiu ce sa-i mai fac,tot l-am imbratisat,dandu-i de inteles ca as vrea ca si el sa ma ia in brate, dar nimic.Toti se uita la noi.Stam pe banca,eu il cuprind si el sta pur si simplu,nu zice nimic, se uita in fata si sta mut.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Lasa, baiatul timid e de viitor. Asta te inseala mai greu si nu ti-l fura nimeni! Ce sa faci? Il saruti tu, atunci sigur se va detasa toata treaba. Daca il lasi, sigur il va lua alta, deci nu ii fa placerea acelei fete, ci stai tu cu el.

| Ichnat a răspuns:

Sunteti tineri... Nu stie inca cum sa reactioneze

| valerikaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discutati despre asta. De obicei fata e mai timda, nu baiatul, dar fie, daca continua asa :il inbratisezi si el nu face nimic, dai o lectie, pleaca sa vezi daca nu se va duce dupa tine inseamna ca nu e merita! sper ca vei rezolva happy

| GeorgyyyBuaa a răspuns:

Baiatul e la inceput si nu prea se stie e moale si timid trebuie sa il inveti tu cum sa fie sau daca are ceva sa iti spuna orice. ia-l tu tare si invatata l si spune-i in continuare puna ii intra in cap.