| RalucaMariia a întrebat:

Am 14 ani si am mari probleme cu nervii. Ma enervez super repede si din cand in cand,POC mi se declanseaza o criza de nervi si plang o ora,daca incearca cineva sa ma calmeze mai rau plang, incep sa urlu etc. Nu stiu ce sa mai fac. Azi am avut o criza de genul si nu ma puteam opri din plans pur si simpu. Am nevoie de ajutor, ceva pareri? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Auarl a răspuns:

Te inteleg! Pe mine la scoala asa imi faceau colegii imi jucau pe nervi.Eu tot am avut un fel de criza.Eu procedam asa ma duceam intr-o parte si incercam singura sa ma calmez.Calmeaza-te singura, gandeste-te la un lucru dragut.Eu cand sunt suparata sau ceva de genu eu ma gindesc la cainele meu si imi apare un zimbet. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ești o din aia crizată la maxim, nimic nou, consultă un psiholog, poate chiar un psihiatru căci ai o problemă acolo sus.

| RalucaMariia explică (pentru T0T):

Eu cred ca nu te-am criticat

| T0T a răspuns (pentru RalucaMariia):

Nici eu, ți-am spus adevărul.

| peperonies a răspuns:

Prin clasa a 8-a se opresc. maxim a 9-a.

| Teo29 a răspuns:

Salut, problemele tale cu nervii au niste cauze. Daca nu le poti descoperi si trata singura, apeleaza la un psiholog, unul bun, sa i te poti destainui si sa observati impreuna care este problema, sursa nervilor tai si sa gasiti o solutie pe termen lung. Take it easy, viata e lunga, deseori e grea, iar nervii distrug neuronii, singurii care nu se mai refac. Sa auzim de bine!