| Lori005 a întrebat:

Am 14 ani si mi-am facut iubit, avem o saptamana, acum regret ca mi-am facut si nu mai vreau, vreau sa ma axez pe studiu si punct, acum cateva zile i-am zis ca vreau sa luam pauza si el a zis ca ma asteapta si a si plans si nu l-am putut lasa asa si ne-am impacat, aseara m-a pupat pe buze si nu as fi vrut asta. Plus ca am mai si intrat in acelasi liceu cu el.In 7 zile s-a atasat foarte mult de mine si nu stiu ce sa fac. Vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum, vreau sa fie intr-un mod dragut. Help me!

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Intr-un mod cat mai dragut -》 ii aduci cateva argumente solide si fii hotarata. Daca dupa o saptamana s-a atasat atat de tine, dupa 7 luni cum va mai face? Plange si iti spune ca se arunca in lac din dragoste pentru tine?
Spune-i sa ramaneti amici sau straini daca nu ii convine. Daca din mila il lasi langa tine, nu e ok. Ar insemna sa ii dai sperante false. Sunt probleme adolescentine. Cand va vedea ca esti de neclintit cu decizia ta, te va lasa in pace. O sa-si faca alta iubita daca intr-adevar doreste sprijin emotional, afectiune.
La varsta ta e bine sa te axezi mai mult pe studiu, macar pentru examen sau primul an de liceu.
Poti discuta despre acest subiect si cu mama ta daca este una intelegatoare.

| Lori005 explică (pentru eckblume):

Am facut aceasta prostie sa am iubit si regret mult, fiind si primul m-am aruncat prea repede. Acum chiar nu stiu ce sa fac, nici nu il mai plac si nu as vrea sa il ranesc. Vreau doar sa ma axez pe studiu deoarece vreau la medicina si e cam greu sa ajungi acolo. Multumesc mult de sfaturi!

| Lori005 explică (pentru eckblume):

Chiar e atasat mult de mine, toti imi spun asta, dar nici macar nu il mai plac si vreau sa punem punct dar nu vreau sa il randesc, nu ma simt deloc bine langa el, nici nu comunicam, fiind si primul meu iubit m-am aruncat prea mult. Multumesc de sfaturi!

| eckblume a răspuns (pentru Lori005):

Te inteleg ca esti foarte panicata, dar nu ati facut nimic rau. Si esti draguta ca vrei sa nu ii ranesti sentimentele, dar e doar o saptamana "de relatie".

| Lori005 explică (pentru eckblume):

Dar nu stiu cum sa ii zic, am mai incercat acum cateva zile si dupa i.am zis ca m-am razgandit dar acum ce ii mai zic?

| eckblume a răspuns (pentru Lori005):

"M-am gandit mult mai bine si nu vreau sa ne pierdem timpul unul cu altul."- ceva de genul. Te comporti rece si va trebui sa inteleaga de vorba buna.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai cum, oricum ai da-o și zice-o despărțirea la fel doare așa că măcar nu-i mai ține timpul. Eventual poartă-te mai rece cu el ca să se pregătească pentru ce urmează.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai de capu meu, suntem la National TV? La varsta ta? Ai vazut si tu memeuri legat de fetele de o varsta mica cu asemenea probleme (zic memeuri ca nu ma astept la altceva)?

Oricum, zau asa... te desparti si gata. Stai cu un copil mic care se pune pe plans din atat? Ai 14 ani. Pana la 18 o sa iti dea cererei baietii de nu o sa poti duce. Lasa astea acum, invata si axeaza-te pe ceea ce trebuie sa faci. Esti mica. Ai o viata inainte in care poti face ce vrei. Nu te complica cu ada ceva de acum.
Spune-i ca nu ai timp de asemenea prostii acum, ca sentimentele persoanelor de aceasta varsta sunt confuze si o sa inteleaga. Daca nu, atunci chiar e un copil si lasa sa planga, ii trece lui.
Multa bafta happy

| Clytia a răspuns:

Hei! Înțeleg că te simți prost, dar nu poți să mai stai cu el doar din cauza asta. E foarte bine că vrei să te axezi pe studii, încă nu ești pregătită pentru o relație. Nu-i spune că vrei să iei o pauză, spune-i adevărul și gata. Nu poate nimeni să stai cu el. E doar alegerea ta. Și dacă nu vrea să te înțeleagă, lasă-l în pace, nu-i mai acorda deloc atenție.
Mult noroc!

| Lori005 explică (pentru Clytia):

I.am zis adevarul si s-a suparat, a plans si nu am vrut sa il fac sa sufere si m-am impacat cu el, acum regret asta. Multumesc mult!

| marcelcuceritorul a răspuns:

Faci un tik tok in care ii spui ca te desparti