| SugarLips a întrebat:

Buna tpu...Am 14 ani, si pana acum nu simteam " stresul " de loc. Totul era roz. Nu intelegeam de ce alti adolescenti de varsta mea recurg la chestii de genul : sa fuga de acasa sa se sinucida etc. Eu nu gandesc asa, dar totusi nu mai pot! Cu scoala stau destul de prost. In general am note de la 7 in sus dar ai mei nu sunt deloc multumiti, spunandu-mi ca o sa imi ia telefonul etc crezand ca asta e problema, in schimb nimeni nu se ofera sa ma ajute. De dimineata, e aceeasi poveste cu mama care este nervoasa pentru ca stau si ma aranjez 10 minute in oglinda. I se pare foarte anormal. La scoala insfarsit am pace acasa cand ajung de ia de mine din orice, ba ca ma cert cu sora mea, ba ca am avut tonalitatea vocii prea dura, i-am zis astazi " exagerezi " dupa ce m'a facut nesimtita, sfarsind pedepsita. Mereu ma ameninta ca numai vad nimic, iar cand e si tata acasa e si mai rau! Nu numai ca ii tine partea ei fara sa stie despre ce e vorba, el imi cere telefonul noaptea, imi verifica mesajele constant si nu ma lasa sa vorbesc cu nici un baiat. Sunt eu cea anormala? Nu mai pot. Ma simt urmarita si stresata, un sfat? Va multumesc, funda :*.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc*

| CVane a răspuns:

Cu mama am avut si eu ceva probleme din experienta mea, insa cu tata Niet, sau foarte foarte rar. Cu scoala nu stiu ce asteptarii au parintii tai, din moment ce in scoala nu se mai invata nimic, probabil ei cred ca daca ai numai 10 10 10 la scoala o sa ai un viitor perfect. Scoala asta nu mai ajuta mai cu nimic. Cu telefonul iti recomand sa nu il mai folosesti, fiindca ei asta cred ca e cauza. Iti spun ca cunosc o multime de fete care Phone=life,insa la tine nu cred ca e cazul. Sa te machiezi,aranjezi etc pai m'i se pare normal, insa probabil pe timpul lor nu aveau voie, si au ramas cu ideea asta, sau nu vor ca un baiat sa iti faca ceva. Insa incearca sa o ajuti pe mama ta, sa nu o enervezi cel putin cateva zile. Dar spune-i ca asta e noua generatie, asa sunt toti copii.