| Teodora341 a întrebat:

am 14 ani, si unui baiat de 20 de ani ii place de mine. mi-a spus ca nu vrea sa-si bata joc de mine (gen sa intretinem relatii sexuale) si ca vrea doar sa ma stranga in brate si sa ma sarute.mie imi este putin cam teama sa ies cu el..nu stiu ce sa fac! ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Taduic a răspuns:

Mai bine nu te bagi. O relatie cu diferenta de 6 ani nu e mare lucru, e decent. Am o ruda care e casatorita si e diferenta de 11 ani si se inteleg super bine, sunt o familie mare. La tine apare problema ca tu esti minora, el e major. Dupa ce treci de 18 ani, nu mai conteaza varsta. Poti fi expusa in pericol pshihic tu, iti creezi complexe fiindca, sa fim sinceri, nu se poate compara o fata de 20 de ani cu o fata de 14 ani la formele corpului, tu nu le ai dezvoltate la maxim. El poate fi expus din punct de vedere al legii, din diferite motive, chiar daca nu intretine relatii sexuale cu tine, un bun exemplu poate fi maltratarea pshihica.
Ca sa intelegi asta mai bine, gandeste-te ca ai sta impreuna cu un copil de 8 ani (aceiasi diferenta de 6 ani)si face-ti o prostie. Desigur ca tu fiind mai mare vei fi responsabila pentru ca acel copil a spart o fereastra, jucandu-se cu tine, pe baza ca "trebuia sa-i zici sa nu sparga fereastra".

5 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Doar pentru ca iti spune ca nu vrea, nu inseamna ca nu el chiar nu vrea sa intretina relatii sexuale cu tine. Bine, poate nu acum, dar daca relatia va dura, peste un an, doi, trei, o sa vrea, si chiar daca o sa treaca atatia ani, tot vei fi prea mica pentru asa ceva. Eu zic sa mai astepti, sau sa-ti faci un iubit de varsta ta. Inteleg ca ti se pare atragator pentru ca e mai mare decat tine, stie ce vrea, are vorbele la el mereu, deci ii este usor sa te vrajeasca. Dar tot mai bine este sa iesi cu unul de varsta ta.
Succes!

| eckblume a răspuns:

Iti recomand sa fii precauta.Sa-ti indrepti atentia spre adolescenti de varsta ta, pentru ca prieteniile cu tineri dupa 18 sunt extem de periculoase.Mai bine pastreaza distanta.Parerea mea. happy

| CrazyRat a răspuns:

Si porcul are aripi.
Mai bine stai cuminte decat sa iti para rau, are 20 de ani scuza-ma. Mai bine iti alegi unu de varsta ta sau ramai singura o perioada, ai timp viata este lunga. Better safe than sorry. Bafta!

| AliTheo18 a răspuns:

Prea mare! Tine minte, si baietii de 16 ani vor doar sex, nenorocitii! Dar aia de 20, nu pot sta fara.O stiu din propria experienta.Am cunoscut multi baieti si stiu cum gandesc. Mai bine nu te bagi, ca sa nu suferi! O sa vezi si tu ca nu este bine daca o sa stai cu el. Succes! P.s: sunt multi baieti disponibili, mai mici, o sa apara si ei, chill!

| Teodora341 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! o sa le iau in considerare!